More actions
mNo edit summary |
updating Iteron I-V to current ships |
||
| Line 329: | Line 329: | ||
| [[Eos]] | | [[Eos]] | ||
| [[File:Logo faction gallente federation clean.png|16px]] Gallente || Cmd. Ship || A || H || 75 / 165(225) || Armor Rep; Drone Bay; Information Warfare | | [[File:Logo faction gallente federation clean.png|16px]] Gallente || Cmd. Ship || A || H || 75 / 165(225) || Armor Rep; Drone Bay; Information Warfare | ||
|- | |||
| [[Epithal]] | |||
| [[File:Logo faction gallente federation clean.png|16px]] Gallente || Hauler || S || n/a || 0 || PI bay | |||
|- | |- | ||
| Line 492: | Line 496: | ||
|- | |- | ||
| [[Iteron]] | | [[Iteron Mark V]] | ||
| [[File:Logo faction gallente federation clean.png|16px]] Gallente || Hauler || S || n/a || 0 || | | [[File:Logo faction gallente federation clean.png|16px]] Gallente || Hauler || S || n/a || 0 || | ||
| Line 514: | Line 518: | ||
| [[Kronos]] | | [[Kronos]] | ||
| [[File:Logo faction gallente federation clean.png|16px]] Gallente || Marauder || A || H+ || 75 / 125 || Armor Rep; Web Amt | | [[File:Logo faction gallente federation clean.png|16px]] Gallente || Marauder || A || H+ || 75 / 125 || Armor Rep; Web Amt | ||
|- | |||
| [[Kryos]] | |||
| [[File:Logo faction gallente federation clean.png|16px]] Gallente || Hauler || S || n/a || 0 || Mineral + Ice bays | |||
|- | |- | ||
| Line 586: | Line 594: | ||
| [[Merlin]] | | [[Merlin]] | ||
| [[File:Logo faction caldari state clean.png|16px]] Caldari || Frigate || S+ || H+ || 0 || | | [[File:Logo faction caldari state clean.png|16px]] Caldari || Frigate || S+ || H+ || 0 || | ||
|- | |||
| [[Miasmos]] | |||
| [[File:Logo faction gallente federation clean.png|16px]] Gallente || Hauler || S || n/a || 0 || Ore bay | |||
|- | |- | ||
| Line 622: | Line 634: | ||
| [[Nemesis]] | | [[Nemesis]] | ||
| [[File:Logo faction gallente federation clean.png|16px]] Gallente || S. Bomber || S || M+ || 0 || CovOps; Torpedos; Bomb Launcher | | [[File:Logo faction gallente federation clean.png|16px]] Gallente || S. Bomber || S || M+ || 0 || CovOps; Torpedos; Bomb Launcher | ||
|- | |||
| [[Nereus]] | |||
| [[File:Logo faction gallente federation clean.png|16px]] Gallente || Hauler || S || n/a || 0 | |||
|- | |- | ||