More actions
Ajaqa Chajij (talk | contribs) Split out highsec systems |
Ajaqa Chajij (talk | contribs) →List of Systems: Split out lowsec and nullsec systems |
||
| Line 202: | Line 202: | ||
|} | |} | ||
=== Lowsec | === Lowsec === | ||
{| class="wikitable sortable mw-collapsible" | |||
|System | |||
|Constellation | |||
|Region | |||
|- | |||
|Egmar | |||
|Angils | |||
|Metropolis | |||
|- | |||
|Alsavoinon | |||
|Amevync | |||
|Placid | |||
|- | |||
|Sosan | |||
|Jayai | |||
|Devoid | |||
|- | |||
|Vard | |||
|Hed | |||
|Heimatar | |||
|- | |||
|Rancer | |||
|Aeman | |||
|Sinq Laison | |||
|- | |||
|Carrou | |||
|Gallente Border Zone | |||
|Sinq Laison | |||
|- | |||
|Futzchag | |||
|Mamouna | |||
|Derelik | |||
|- | |||
|Yishinoon | |||
|Hevaka | |||
|Derelik | |||
|- | |||
|Seyllin | |||
|Thoulde | |||
|Essence | |||
|- | |||
|Hulmate | |||
|Balrille | |||
|Essence | |||
|- | |||
|Atlulle | |||
|Arand | |||
|Essence | |||
|- | |||
|Teimo | |||
|Okakuola | |||
|Black Rise | |||
|- | |||
|Weld | |||
|Elfrard | |||
|Molden Heath | |||
|- | |||
|Osvetur | |||
|Eoldulf | |||
|Molden Heath | |||
|- | |||
|Hrokkur | |||
|Tartatven | |||
|Molden Heath | |||
|- | |||
|Oddelulf | |||
|Fittakan | |||
|Molden Heath | |||
|- | |||
|Keri | |||
|Makh | |||
|Genesis | |||
|} | |||
=== Nullsec === | |||
{| class="wikitable sortable mw-collapsible" | {| class="wikitable sortable mw-collapsible" | ||
| Line 208: | Line 284: | ||
|Constellation | |Constellation | ||
|Region | |Region | ||
|- | |- | ||
|DUV-5Y | |DUV-5Y | ||
|6-V49K | |6-V49K | ||
|Syndicate | |Syndicate | ||
|- | |- | ||
|35-RK9 | |35-RK9 | ||
|MK7-AO | |MK7-AO | ||
|Syndicate | |Syndicate | ||
|- | |- | ||
|VV-VCR | |VV-VCR | ||
|MK7-AO | |MK7-AO | ||
|Syndicate | |Syndicate | ||
|- | |- | ||
|57-YRU | |57-YRU | ||
|QS-FVH | |QS-FVH | ||
|Syndicate | |Syndicate | ||
|- | |- | ||
|UFXF-C | |UFXF-C | ||
|QS-FVH | |QS-FVH | ||
|Syndicate | |Syndicate | ||
|- | |- | ||
|U0V6-T | |U0V6-T | ||
|59H-0G | |59H-0G | ||
|Syndicate | |Syndicate | ||
|- | |- | ||
|0.0 | |0.0 | ||
|Z-6NQ6 | |Z-6NQ6 | ||
|Syndicate | |Syndicate | ||
|- | |- | ||
|TPAR-G | |TPAR-G | ||
|N-39FI | |N-39FI | ||
|Period Basis | |Period Basis | ||
|- | |- | ||
|9D6O-M | |9D6O-M | ||
|Taurus | |Taurus | ||
|Fountain | |Fountain | ||
|- | |- | ||
|LBGI-2 | |LBGI-2 | ||
|Basilisk | |Basilisk | ||
|Fountain | |Fountain | ||
|- | |- | ||
|CHA2-Q | |CHA2-Q | ||
|Satyr | |Satyr | ||
|Fountain | |Fountain | ||
|- | |- | ||
|C-C99Z | |C-C99Z | ||
|Wyvern | |Wyvern | ||
|Fountain | |Fountain | ||
|- | |- | ||
|L-1SW8 | |L-1SW8 | ||
|Unicorn | |Unicorn | ||
|Fountain | |Fountain | ||
|- | |- | ||
|O-2RNZ | |O-2RNZ | ||
|A21H-Z | |A21H-Z | ||
|Deklein | |Deklein | ||
|- | |- | ||
|GY5-26 | |GY5-26 | ||
|RFY-QB | |RFY-QB | ||
|Deklein | |Deklein | ||
|- | |- | ||
|N2IS-B | |N2IS-B | ||
|RFY-QB | |RFY-QB | ||
|Deklein | |Deklein | ||
|- | |- | ||
|ZD1-Z2 | |ZD1-Z2 | ||
|CL-QB2 | |CL-QB2 | ||
|Tenerifis | |Tenerifis | ||
|- | |- | ||
|JK-Q77 | |JK-Q77 | ||
|ZQ7-QS | |ZQ7-QS | ||
|Tenerifis | |Tenerifis | ||
|- | |- | ||
|O94U-A | |O94U-A | ||
|XPBM-F | |XPBM-F | ||
|Branch | |Branch | ||
|- | |- | ||
|863P-X | |863P-X | ||
|MW49-U | |MW49-U | ||
|Malpais | |Malpais | ||
|- | |- | ||
|AF0-V5 | |AF0-V5 | ||
|Q-IPAA | |Q-IPAA | ||
|Immensea | |Immensea | ||
|- | |- | ||
|DW-N2S | |DW-N2S | ||
|4MY-AB | |4MY-AB | ||
|Immensea | |Immensea | ||
|- | |- | ||
|FN-DSR | |FN-DSR | ||
|Y46-EN | |Y46-EN | ||
|Immensea | |Immensea | ||
|- | |- | ||
|Z8-81T | |Z8-81T | ||
|MY-QQI | |MY-QQI | ||
|Immensea | |Immensea | ||
|- | |- | ||
|DY-P7Q | |DY-P7Q | ||
|MY-QQI | |MY-QQI | ||
|Immensea | |Immensea | ||
|- | |- | ||
|I-2705 | |I-2705 | ||
|Y-JSM8 | |Y-JSM8 | ||
|Cache | |Cache | ||
|- | |- | ||
|4S0-NP | |4S0-NP | ||
|Y-JSM8 | |Y-JSM8 | ||
|Cache | |Cache | ||
|- | |- | ||
|GZ1-A1 | |GZ1-A1 | ||
|O6W-QE | |O6W-QE | ||
|Impass | |Impass | ||
|- | |- | ||
|YALR-F | |YALR-F | ||
|ZYR-NF | |ZYR-NF | ||
|Impass | |Impass | ||
|- | |- | ||
|4OIV-X | |4OIV-X | ||
|5J-SSP | |5J-SSP | ||
|Impass | |Impass | ||
|- | |- | ||
|NUG-OF | |NUG-OF | ||
|05M-I1 | |05M-I1 | ||
|Impass | |Impass | ||
|- | |- | ||
|8EF-58 | |8EF-58 | ||
|U-EUG7 | |U-EUG7 | ||
|Insmother | |Insmother | ||
|- | |- | ||
|G-EURJ | |G-EURJ | ||
|UR-HG4 | |UR-HG4 | ||
|Insmother | |Insmother | ||
|- | |- | ||
|SHBF-V | |SHBF-V | ||
|UR-HG4 | |UR-HG4 | ||
|Insmother | |Insmother | ||
|- | |- | ||
|5IH-GL | |5IH-GL | ||
|V2S-RH | |V2S-RH | ||
|Insmother | |Insmother | ||
|- | |- | ||
|VD-8QY | |VD-8QY | ||
|R-CL2W | |R-CL2W | ||
|Insmother | |Insmother | ||
|- | |- | ||
|H6-CX8 | |H6-CX8 | ||
|I9B-8X | |I9B-8X | ||
|Providence | |Providence | ||
|- | |- | ||
|SI-I89 | |SI-I89 | ||
|I9B-8X | |I9B-8X | ||
|Providence | |Providence | ||
|- | |- | ||
|Z-2Y2Y | |Z-2Y2Y | ||
|T875-C | |T875-C | ||
|Detorid | |Detorid | ||
|- | |- | ||
|SY-UWN | |SY-UWN | ||
|HOV-VI | |HOV-VI | ||
|Detorid | |Detorid | ||
|- | |- | ||
|O5Q7-U | |O5Q7-U | ||
|4SRW-B | |4SRW-B | ||
|Detorid | |Detorid | ||
|- | |- | ||
|G3D-ZT | |G3D-ZT | ||
|PR-ACX | |PR-ACX | ||
|Detorid | |Detorid | ||
|- | |- | ||
|D-6PKO | |D-6PKO | ||
|2O-VY7 | |2O-VY7 | ||
|The Kalevala Expanse | |The Kalevala Expanse | ||
|- | |- | ||
|RAI-0E | |RAI-0E | ||
|3NA-Z1 | |3NA-Z1 | ||
|The Kalevala Expanse | |The Kalevala Expanse | ||
|- | |- | ||
|BM-VYZ | |BM-VYZ | ||
|3NA-Z1 | |3NA-Z1 | ||
|The Kalevala Expanse | |The Kalevala Expanse | ||
|- | |- | ||
|5-CSE3 | |5-CSE3 | ||
|17K-QM | |17K-QM | ||
|Paragon Soul | |Paragon Soul | ||
|- | |- | ||
|G1D0-G | |G1D0-G | ||
|GEP-XF | |GEP-XF | ||
|Paragon Soul | |Paragon Soul | ||
|- | |- | ||
|FIO1-8 | |FIO1-8 | ||
|7X-X1Y | |7X-X1Y | ||
|Fade | |Fade | ||
|- | |- | ||
|K4YZ-Y | |K4YZ-Y | ||
|UWRZ-2 | |UWRZ-2 | ||
|Fade | |Fade | ||
|- | |- | ||
|ZG8Q-N | |ZG8Q-N | ||
|U7L-MQ | |U7L-MQ | ||
|Stain | |Stain | ||
|- | |- | ||
|EAWE-2 | |EAWE-2 | ||
|SB3-IH | |SB3-IH | ||
|Stain | |Stain | ||
|- | |- | ||
|I-3FET | |I-3FET | ||
|SB3-IH | |SB3-IH | ||
|Stain | |Stain | ||
|- | |- | ||
|UF-KKH | |UF-KKH | ||
|Y-2D6Q | |Y-2D6Q | ||
|Stain | |Stain | ||
|- | |- | ||
|KP-FQ1 | |KP-FQ1 | ||
|Q4IG-S | |Q4IG-S | ||
|Stain | |Stain | ||
|- | |- | ||
|Z0-TJW | |Z0-TJW | ||
|W9MQ-1 | |W9MQ-1 | ||
|Venal | |Venal | ||
|- | |- | ||
|6ZJ-SC | |6ZJ-SC | ||
|Y8HB-U | |Y8HB-U | ||
|Venal | |Venal | ||
|- | |- | ||
|9-R6GU | |9-R6GU | ||
|1G-8KY | |1G-8KY | ||
|Venal | |Venal | ||
|- | |- | ||
|EK2-ET | |EK2-ET | ||
|XHYS-O | |XHYS-O | ||
|Venal | |Venal | ||
|- | |- | ||
|H-PA29 | |H-PA29 | ||
|ST-0EZ | |ST-0EZ | ||
|Venal | |Venal | ||
|- | |- | ||
|JLH-FN | |JLH-FN | ||
|4-0VL9 | |4-0VL9 | ||
|The Spire | |The Spire | ||
|- | |- | ||
|B9EA-G | |B9EA-G | ||
|Z6T6-B | |Z6T6-B | ||
|The Spire | |The Spire | ||
|- | |- | ||
|7G-QIG | |7G-QIG | ||
|SG-CTQ | |SG-CTQ | ||
|Delve | |Delve | ||
|- | |- | ||
|T-IPZB | |T-IPZB | ||
|D5-SOW | |D5-SOW | ||
|Delve | |Delve | ||
|- | |- | ||
|0-HDC8 | |0-HDC8 | ||
|W-4U1E | |W-4U1E | ||
|Delve | |Delve | ||
|- | |- | ||
|U104-3 | |U104-3 | ||
|DJ-XCW | |DJ-XCW | ||
|Wicked Creek | |Wicked Creek | ||
|- | |- | ||
|2-3Q2G | |2-3Q2G | ||
|1D-65L | |1D-65L | ||
|Tenal | |Tenal | ||
|- | |- | ||
|NV-3KA | |NV-3KA | ||
|9P57-V | |9P57-V | ||
|Tenal | |Tenal | ||
|- | |- | ||
|YC-ANK | |YC-ANK | ||
|6GU-AT | |6GU-AT | ||
|Outer Passage | |Outer Passage | ||
|- | |- | ||
|2WU-XT | |2WU-XT | ||
|6GU-AT | |6GU-AT | ||
|Outer Passage | |Outer Passage | ||
|- | |- | ||
|V-SEE6 | |V-SEE6 | ||
|IM-8S5 | |IM-8S5 | ||
|Outer Passage | |Outer Passage | ||
|- | |- | ||
|9Z-XJN | |9Z-XJN | ||
|AGI1-F | |AGI1-F | ||
|Outer Passage | |Outer Passage | ||
|- | |- | ||
|R-ARKN | |R-ARKN | ||
|E-ILCH | |E-ILCH | ||
|Esoteria | |Esoteria | ||
|- | |- | ||
|DIBH-Q | |DIBH-Q | ||
|AJG-MV | |AJG-MV | ||
|Esoteria | |Esoteria | ||
|- | |- | ||
|IR-FDV | |IR-FDV | ||
|7ZRW-G | |7ZRW-G | ||
|Esoteria | |Esoteria | ||
|- | |- | ||
|QFF-O6 | |QFF-O6 | ||
|W-XBGF | |W-XBGF | ||
|Tribute | |Tribute | ||
|- | |- | ||
|GIH-ZG | |GIH-ZG | ||
|03C-SU | |03C-SU | ||
|Tribute | |Tribute | ||
|- | |- | ||
|F-749O | |F-749O | ||
|X-VN63 | |X-VN63 | ||
|Tribute | |Tribute | ||
|- | |- | ||
|PNDN-V | |PNDN-V | ||
|LLAP-1 | |LLAP-1 | ||
|Tribute | |Tribute | ||
|- | |- | ||
|QBZO-R | |QBZO-R | ||
|J-78ZG | |J-78ZG | ||
|Etherium Reach | |Etherium Reach | ||
|- | |- | ||
|JAWX-R | |JAWX-R | ||
|RDD-E6 | |RDD-E6 | ||
|Etherium Reach | |Etherium Reach | ||
|- | |- | ||
|M-CMLV | |M-CMLV | ||
|JQA8-6 | |JQA8-6 | ||
|Feythabolis | |Feythabolis | ||
|- | |- | ||
|D6SK-L | |D6SK-L | ||
|42-WDG | |42-WDG | ||
|Feythabolis | |Feythabolis | ||
|- | |- | ||
|TSG-NO | |TSG-NO | ||
|I-3ODK | |I-3ODK | ||
|Feythabolis | |Feythabolis | ||
|- | |- | ||
|Y8R-XZ | |Y8R-XZ | ||
|NK-AOZ | |NK-AOZ | ||
|Geminate | |Geminate | ||
|- | |- | ||
|HJO-84 | |HJO-84 | ||
|V1G-63 | |V1G-63 | ||
|Geminate | |Geminate | ||
|- | |- | ||
|EX6-AO | |EX6-AO | ||
|U-JTBT | |U-JTBT | ||
|Catch | |Catch | ||
|- | |- | ||
|HY-RWO | |HY-RWO | ||
|UX3-N2 | |UX3-N2 | ||
|Catch | |Catch | ||
|- | |- | ||
|MB-NKE | |MB-NKE | ||
|JZV-O6 | |JZV-O6 | ||
|Catch | |Catch | ||
|- | |- | ||
|OGL8-Q | |OGL8-Q | ||
|XR9-LP | |XR9-LP | ||
|Catch | |Catch | ||
|- | |- | ||
|C3I-D5 | |C3I-D5 | ||
|TPB-KG | |TPB-KG | ||
|Perrigen Falls | |Perrigen Falls | ||
|- | |- | ||
|XU7-CH | |XU7-CH | ||
|O5PO-O | |O5PO-O | ||
|Perrigen Falls | |Perrigen Falls | ||
|- | |- | ||
|5E-EZC | |5E-EZC | ||
|HNZF-Z | |HNZF-Z | ||
|Cobalt Edge | |Cobalt Edge | ||
|- | |- | ||
|VI2K-J | |VI2K-J | ||
|0-8MWQ | |0-8MWQ | ||
|Vale of the Silent | |Vale of the Silent | ||
|- | |- | ||
|Y0-BVN | |Y0-BVN | ||
|BUG6-X | |BUG6-X | ||
|Vale of the Silent | |Vale of the Silent | ||
|- | |- | ||
|U54-1L | |U54-1L | ||
|U29-0S | |U29-0S | ||
|Vale of the Silent | |Vale of the Silent | ||
|- | |- | ||
|KRUN-N | |KRUN-N | ||
|Z-DO53 | |Z-DO53 | ||
|Vale of the Silent | |Vale of the Silent | ||
|- | |- | ||
|7Q-8Z2 | |7Q-8Z2 | ||
|Q-PVMK | |Q-PVMK | ||
|Great Wildlands | |Great Wildlands | ||
|- | |- | ||
|SL-YBS | |SL-YBS | ||
|V-4QJC | |V-4QJC | ||
|Great Wildlands | |Great Wildlands | ||
|- | |- | ||
|7-UVMT | |7-UVMT | ||
|3RU-10 | |3RU-10 | ||
|Oasa | |Oasa | ||
|- | |- | ||
|LA2-KV | |LA2-KV | ||
|S-Q02B | |S-Q02B | ||
|Oasa | |Oasa | ||
|- | |- | ||
|H-MHWF | |H-MHWF | ||
|4ZXC-8 | |4ZXC-8 | ||
|Oasa | |Oasa | ||
|- | |- | ||
|F-5FDA | |F-5FDA | ||
|4YFT-F | |4YFT-F | ||
|Scalding Pass | |Scalding Pass | ||
|- | |- | ||
|V7D-JD | |V7D-JD | ||
|Paradise | |Paradise | ||
|Curse | |Curse | ||
|- | |- | ||
|CL-1JE | |CL-1JE | ||
|Hale | |Hale | ||
|Curse | |Curse | ||
|- | |- | ||
|G-0Q86 | |G-0Q86 | ||
|Hale | |Hale | ||
|Curse | |Curse | ||
|- | |- | ||
|KQK1-2 | |KQK1-2 | ||
|MDM8-J | |MDM8-J | ||
|Pure Blind | |Pure Blind | ||
|- | |- | ||
|ROIR-Y | |ROIR-Y | ||
|38G6-L | |38G6-L | ||
|Pure Blind | |Pure Blind | ||
|- | |- | ||
|TQ-RR8 | |TQ-RR8 | ||
|Crown | |Crown | ||
|Outer Ring | |Outer Ring | ||
|- | |- | ||
|3HQC-6 | |3HQC-6 | ||
|Sword | |Sword | ||
|Outer Ring | |Outer Ring | ||
|- | |- | ||
|CT7-5V | |CT7-5V | ||
|Regalia | |Regalia | ||
|Outer Ring | |Outer Ring | ||
|- | |- | ||
|H74-B0 | |H74-B0 | ||
|XLL-Z7 | |XLL-Z7 | ||
|Querious | |Querious | ||
|- | |- | ||
|7-8EOE | |7-8EOE | ||
|RL36-K | |RL36-K | ||
|Omist | |Omist | ||
|} | |} | ||