More actions
No edit summary |
|||
| Line 151: | Line 151: | ||
|} | |} | ||
=== Faction/Storyline === | === Faction/Storyline === | ||
*Tech Lvl 1 | |||
'''Skills Reqired''' | |||
*Afterburner Level 1 | |||
**Navigation Level 1 | |||
{| width="600" border="1" cellpadding="1" cellspacing="1" | |||
|- | |||
| Name | |||
| Powergrid Usage | |||
| CPU Usage | |||
| Capacitor Cost (per use) | |||
| Max Velocity Bonus | |||
| Meta Level | |||
| Overload Bonus | |||
| Activation Time | |||
|- | |||
| 1MN Analog Booster Rockets | |||
| 9 MW | |||
| 13 tf | |||
| 16 GJ | |||
| 121.5% | |||
| Level 6 | |||
| 50% | |||
| 10.00 sec. | |||
|- | |||
| 10MN Analog Booster Rockets | |||
| 45 MW | |||
| 21 tf | |||
| 64 GJ | |||
| 112.5% | |||
| Level 6 | |||
| 50% | |||
| 10.00 sec. | |||
|- | |||
| 100MN Analog Booster Rockets | |||
| 563 MW | |||
| 43 tf | |||
| 256 GJ | |||
| 112.5% | |||
| Level 6 | |||
| 50% | |||
| 10.00 sec. | |||
|- | |||
| Domination 1MN Afterburner | |||
| 11 MW | |||
| 15 tf | |||
| 15 GJ | |||
| 144% | |||
| Level 8 | |||
| 50% | |||
| 10.00 sec. | |||
|- | |||
| Domination 10MN Afterburner | |||
| 55 MW | |||
| 25 tf | |||
| 60 GJ | |||
| 144% | |||
| Level 8 | |||
| 50% | |||
| 10.00 sec. | |||
|- | |||
| Domination 100MN Afterburner | |||
| 688 MW | |||
| 50 tf | |||
| 241 GJ | |||
| 144% | |||
| Level 8 | |||
| 50% | |||
| 10.00 sec. | |||
|- | |||
| Federation Navy 1MN Afterburner | |||
| 10 MW | |||
| 17 tf | |||
| 20 GJ | |||
| 141% | |||
| Level 7 | |||
| 50% | |||
| 10.00 sec. | |||
|- | |||
| Federation Navy 10MN Afterburner | |||
| 50 MW | |||
| 28 tf | |||
| 60 GJ | |||
| 141% | |||
| Level 7 | |||
| 50% | |||
| 10.00 sec. | |||
|- | |||
| Federation Navy 100MN Afterburner | |||
| 625 MW | |||
| 55 tf | |||
| 320 GJ | |||
| 141% | |||
| Level 7 | |||
| 50% | |||
| 10.00 sec. | |||
|- | |||
| Republic Fleet 1MN Afterburner | |||
| 11 MW | |||
| 15 tf | |||
| 15 GJ | |||
| 144% | |||
| Level 8 | |||
| 50% | |||
| 10.00 sec. | |||
|- | |||
| Republic Fleet 10MN Afterburner | |||
| 55 MW | |||
| 25 tf | |||
| 60 GJ | |||
| 144% | |||
| Level 8 | |||
| 50% | |||
| 10.00 sec. | |||
|- | |||
| Republic Fleet 100MN Afterburner | |||
| 688 MW | |||
| 50 tf | |||
| 241 GJ | |||
| 144% | |||
| Level 8 | |||
| 50% | |||
| 10.00 sec. | |||
|- | |||
| Shadow Serpentis 1MN Afterburner | |||
| 10 MW | |||
| 17 tf | |||
| 20 GJ | |||
| 141% | |||
| Level 7 | |||
| 50% | |||
| 10.00 sec. | |||
|- | |||
| Shadow Serpentis 10MN Afterburner | |||
| 50 MW | |||
| 28 tf | |||
| 80 GJ | |||
| 141% | |||
| Level 7 | |||
| 50% | |||
| 10.00 sec. | |||
|- | |||
| Shadow Serpentis 100MN Afterburner | |||
| 625 MW | |||
| 55 tf | |||
| 320 GJ | |||
| 141% | |||
| Level 7 | |||
| 50% | |||
| 10.00 sec. | |||
|} | |||
=== Officer (100MN Only) === | === Officer (100MN Only) === | ||
=== Deadspace === | === Deadspace === | ||