More actions
No edit summary |
|||
| Line 92: | Line 92: | ||
'''Resources''' | '''Resources''' | ||
*None | *None | ||
=Resource Distribution by Planet Type= | |||
{| width="100%" border="1" cellspacing="2" cellpadding="2" bgcolor="#ccffff" | |||
|- valign="top" | |||
| width="72" | <br /> | |||
| width="16" | <br />Aqueous<br />Liquids<br /> | |||
| width="102" | <br /> Autotrophs | |||
| width="68" | <br /> Base Metals | |||
| width="107" | <br /> Carbon<br /> Compounds<br /> | |||
| width="102" | <br /> Complex<br />Organisms | |||
| width="74" | <br /> Felsic<br />Magma | |||
| width="60" | <br /> Heavy<br />Metals | |||
| width="60" | <br /> Ionic<br />Solutions | |||
| width="53" | <br />Micro<br />Organisms<br /> | |||
| <br /> Noble<br />Metals | |||
| <br /> Non-Cs<br /> Crystals | |||
| <br /> Planktic<br />Colonies | |||
| <br /> Reactive<br />Gas | |||
| <br /> Suspended<br />Plasma | |||
|- valign="top" | |||
| width="72" | Gas | |||
| width="16" bgcolor="#ffffff" | <br /> | |||
| width="102" | <br /> | |||
| width="68" bgcolor="#ffffff" | <br /> | |||
| width="107" | <br /> | |||
| width="102" | <br /> | |||
| width="74" | <br /> | |||
| width="60" | <br /> | |||
| width="60" bgcolor="#ffffff" | <br /> | |||
| width="53" | <br /> | |||
| bgcolor="#ffffff" | <br /> | |||
| <br /> | |||
| <br /> | |||
| bgcolor="#ffffff" | <br /> | |||
| <br /> | |||
|- valign="top" | |||
| width="72" | Ice | |||
| width="16" bgcolor="#ffffff" | <br /> | |||
| width="102" | <br /> | |||
| width="68" bgcolor="#ffffff" | <br /> | |||
| width="107" | <br /> | |||
| width="102" | <br /> | |||
| width="74" | <br /> | |||
| width="60" bgcolor="#ffffff" | <br /> | |||
| width="60" bgcolor="#ffffff" | <br /> | |||
| width="53" | <br /> | |||
| bgcolor="#ffffff" | <br /> | |||
| <br /> | |||
| <br /> | |||
| <br /> | |||
| <br /> | |||
|- valign="top" | |||
| width="72" | Storm | |||
| width="16" bgcolor="#ffffff" | <br /> | |||
| width="102" | <br /> | |||
| width="68" bgcolor="#ffffff" | <br /> | |||
| width="107" | <br /> | |||
| width="102" | <br /> | |||
| width="74" | <br /> | |||
| width="60" | <br /> | |||
| width="60" bgcolor="#ffffff" | <br /> | |||
| width="53" | <br /> | |||
| bgcolor="#ffffff" | <br /> | |||
| <br /> | |||
| <br /> | |||
| <br /> | |||
| bgcolor="#ffffff" | <br /> | |||
|- valign="top" | |||
| width="72" | Barren | |||
| width="16" bgcolor="#ffffff" | <br /> | |||
| width="102" | <br /> | |||
| width="68" bgcolor="#ffffff" | <br /> | |||
| width="107" bgcolor="#ffffff" | <br /> | |||
| width="102" | <br /> | |||
| width="74" | <br /> | |||
| width="60" | <br /> | |||
| width="60" | <br /> | |||
| width="53" bgcolor="#ffffff" | <br /> | |||
| bgcolor="#ffffff" | <br /> | |||
| <br /> | |||
| <br /> | |||
| <br /> | |||
| <br /> | |||
|- valign="top" | |||
| width="72" | Temperate | |||
| width="16" bgcolor="#ffffff" | <br /> | |||
| width="102" bgcolor="#ffffff" | <br /> | |||
| width="68" | <br /> | |||
| width="107" bgcolor="#ffffff" | <br /> | |||
| width="102" bgcolor="#ffffff" | <br /> | |||
| width="74" | <br /> | |||
| width="60" | <br /> | |||
| width="60" | <br /> | |||
| width="53" bgcolor="#ffffff" | <br /> | |||
| <br /> | |||
| <br /> | |||
| <br /> | |||
| <br /> | |||
| <br /> | |||
|- valign="top" | |||
| width="72" | Lava | |||
| width="16" | <br /> | |||
| width="102" | <br /> | |||
| width="68" bgcolor="#ffffff" | <br /> | |||
| width="107" | <br /> | |||
| width="102" | <br /> | |||
| width="74" bgcolor="#ffffff" | <br /> | |||
| width="60" bgcolor="#ffffff" | <br /> | |||
| width="60" | <br /> | |||
| width="53" | <br /> | |||
| <br /> | |||
| bgcolor="#ffffff" | <br /> | |||
| <br /> | |||
| <br /> | |||
| bgcolor="#ffffff" | <br /> | |||
|- valign="top" | |||
| width="72" | Oceanic<br /> | |||
| width="16" bgcolor="#ffffff" | <br /> | |||
| width="102" | <br /> | |||
| width="68" | <br /> | |||
| width="107" bgcolor="#ffffff" | <br /> | |||
| width="102" bgcolor="#ffffff" | <br /> | |||
| width="74" | <br /> | |||
| width="60" | <br /> | |||
| width="60" | <br /> | |||
| width="53" bgcolor="#ffffff" | <br /> | |||
| <br /> | |||
| <br /> | |||
| bgcolor="#ffffff" | <br /> | |||
| <br /> | |||
| <br /> | |||
|- valign="top" | |||
| width="72" | Plasma<br /> | |||
| width="16" | <br /> | |||
| width="102" | <br /> | |||
| width="68" bgcolor="#ffffff" | <br /> | |||
| width="107" | <br /> | |||
| width="102" | <br /> | |||
| width="74" | <br /> | |||
| width="60" bgcolor="#ffffff" | <br /> | |||
| width="60" | <br /> | |||
| width="53" | <br /> | |||
| bgcolor="#ffffff" | <br /> | |||
| bgcolor="#ffffff" | <br /> | |||
| <br /> | |||
| <br /> | |||
| bgcolor="#ffffff" | <br /> | |||
|- valign="top" | |||
| width="72" | Shattered<br /> | |||
| width="16" | <br /> | |||
| width="102" | <br /> | |||
| width="68" | <br /> | |||
| width="107" | <br /> | |||
| width="102" | <br /> | |||
| width="74" | <br /> | |||
| width="60" | <br /> | |||
| width="60" | <br /> | |||
| width="53" | <br /> | |||
| <br /> | |||
| <br /> | |||
| <br /> | |||
| <br /> | |||
| <br /> | |||
|} | |||
=Distribution of planet types= | =Distribution of planet types= | ||