More actions
| Line 122: | Line 122: | ||
==Possible SRP Table== | ==Possible SRP Table== | ||
{| | {| border="1" style="border-collapse:collapse" | ||
|- | |- | ||
|Hull | |Hull | ||
| Anywhere | | Anywhere | ||
| Line 139: | Line 137: | ||
| Y | | Y | ||
| Y | | Y | ||
|- | |||
|Fleet Interceptor | |||
| 15 | |||
| 15 | |||
| 25 | |||
| 15 | |||
| 15 | |||
|- | |- | ||
|T1 Destroyer | |T1 Destroyer | ||
| Line 146: | Line 151: | ||
| Y | | Y | ||
| Y | | Y | ||
|- | |||
|Interdictor | |||
| 30 | |||
| 20 | |||
| 30 | |||
| 50* | |||
| 35* | |||
|- | |- | ||
|T1 Cruiser | |T1 Cruiser | ||
| Line 153: | Line 165: | ||
| Y | | Y | ||
| Y | | Y | ||
|- | |||
|Heavy Interdiction Cruisers | |||
| 100 | |||
| 100 | |||
| 100 | |||
| 150* | |||
| 175* | |||
|- | |||
|T2 Logistics Cruisers | |||
| 125 | |||
| 125 | |||
| 125 | |||
| 200* | |||
| 250* | |||
|- | |||
|Recons | |||
| 100 | |||
| 100 | |||
| 100 | |||
| 150* | |||
| 175* | |||
|- | |- | ||
|BC (Boosting) | |BC (Boosting) | ||
| | | 20 | ||
| | | 20 | ||
| | | 50 | ||
| | | 50 | ||
| | | 50 | ||
|- | |||
|Command Ships | |||
| 150 | |||
| 150 | |||
| 150 | |||
| 150 | |||
| 250* | |||
|} | |} | ||