No edit summary |
No edit summary |
||
| Line 292: | Line 292: | ||
Missile stats (eventually) | Missile stats (eventually) | ||
--> | -->{| | ||
{| | |- style="background-color: #222222;" | | ||
|- | |||
! Meta | ! Meta | ||
! Name | ! Name | ||
| Line 305: | Line 304: | ||
! Damage Reduction<br>Factor | ! Damage Reduction<br>Factor | ||
|- | |- | ||
| colspan=9| | | colspan=9 style="background-color: #222222;" | Rocket | ||
|- | |- | ||
| | | 0.0 | ||
| Rocket | |||
| 33.0 | |||
| 150.0 | |||
| 20.0 | |||
| 2000.0 | |||
| | |||
| | |||
| | |||
| | |||
| | |||
| 2250.0 | | 2250.0 | ||
| | | 4500.0 | ||
| 0. | | 0.644 | ||
|- | |- | ||
| 1.0 | | 1.0 | ||
| | | Guristas Rocket | ||
| | | 35.6 | ||
| | | 150.0 | ||
| | | 20.0 | ||
| | | 2000.0 | ||
| 2250.0 | | 2250.0 | ||
| | | 4500.0 | ||
| 0. | | 0.644 | ||
|- | |- | ||
| 2.0 | | 2.0 | ||
| | | Caldari Navy Rocket | ||
| | | 37.0 | ||
| | | 150.0 | ||
| | | 20.0 | ||
| | | 2000.0 | ||
| 2250.0 | | 2250.0 | ||
| | | 4500.0 | ||
| 0. | | 0.644 | ||
|- | |- | ||
| | | 3.0 | ||
| | | Dread Guristas Rocket | ||
| | | 39.6 | ||
| | | 150.0 | ||
| | | 20.0 | ||
| | | 2000.0 | ||
| 2250.0 | | 2250.0 | ||
| | | 4500.0 | ||
| 0. | | 0.644 | ||
|- | |- | ||
| | | 5.0 | ||
| | | Rage Rocket | ||
| | | 51.3 | ||
| | | 129.0 | ||
| | | 34.0 | ||
| | | 2000.0 | ||
| | | 1875.0 | ||
| | | 3750.0 | ||
| 0.882 | | 0.882 | ||
|- | |- | ||
| | | 5.0 | ||
| | | Javelin Rocket | ||
| | | 29.7 | ||
| | | 150.0 | ||
| | | 20.0 | ||
| | | 2000.0 | ||
| | | 3375.0 | ||
| | | 6750.0 | ||
| 0. | | 0.682 | ||
|- | |- | ||
| colspan=9| Light Missile | | colspan=9 style="background-color: #222222;" | Light Missile | ||
|- | |- | ||
| | | 0 | ||
| | | Auto-Targeting Light Missile I | ||
| | | 62.0 | ||
| 170.0 | | 170.0 | ||
| 40.0 | | 40.0 | ||
| Line 823: | Line 378: | ||
| 0.604 | | 0.604 | ||
|- | |- | ||
| | | 0.0 | ||
| | | Light Missile | ||
| | | 83.0 | ||
| 170.0 | | 170.0 | ||
| 40.0 | | 40.0 | ||
| Line 833: | Line 388: | ||
| 0.604 | | 0.604 | ||
|- | |- | ||
| | | 0 | ||
| | | Caldari Navy Auto-Targeting Light Missile I | ||
| | | 70.0 | ||
| 170.0 | | 170.0 | ||
| | | 40.0 | ||
| 5000.0 | | 5000.0 | ||
| 3750.0 | | 3750.0 | ||
| Line 843: | Line 398: | ||
| 0.604 | | 0.604 | ||
|- | |- | ||
| | | 0 | ||
| | | Imperial Navy Auto-Targeting Light Missile I | ||
| | | 70.0 | ||
| 170.0 | | 170.0 | ||
| 40.0 | | 40.0 | ||
| Line 853: | Line 408: | ||
| 0.604 | | 0.604 | ||
|- | |- | ||
| | | 0 | ||
| Republic Fleet Auto-Targeting Light Missile I | | Republic Fleet Auto-Targeting Light Missile I | ||
| 70.0 | | 70.0 | ||
| Line 873: | Line 418: | ||
| 0.604 | | 0.604 | ||
|- | |- | ||
| | | 0 | ||
| | | Federation Navy Auto-Targeting Light Missile I | ||
| | | 70.0 | ||
| 170.0 | | 170.0 | ||
| | | 40.0 | ||
| 5000.0 | | 5000.0 | ||
| 3750.0 | | 3750.0 | ||
| Line 883: | Line 428: | ||
| 0.604 | | 0.604 | ||
|- | |- | ||
| | | 0.0 | ||
| | | Civilian Light Missile | ||
| | | 55.0 | ||
| 170.0 | | 170.0 | ||
| | | 40.0 | ||
| 5000.0 | | 5000.0 | ||
| 3750.0 | | 3750.0 | ||
| Line 894: | Line 439: | ||
|- | |- | ||
| 1.0 | | 1.0 | ||
| | | Guristas Light Missile | ||
| | | 90.0 | ||
| 170.0 | | 170.0 | ||
| 40.0 | | 40.0 | ||
| Line 903: | Line 448: | ||
| 0.604 | | 0.604 | ||
|- | |- | ||
| | | 2.0 | ||
| | | Caldari Navy Light Missile | ||
| | | 95.0 | ||
| 170.0 | | 170.0 | ||
| | | 40.0 | ||
| 5000.0 | | 5000.0 | ||
| 3750.0 | | 3750.0 | ||
| Line 913: | Line 458: | ||
| 0.604 | | 0.604 | ||
|- | |- | ||
| | | 3.0 | ||
| | | Dread Guristas Light Missile | ||
| | | 99.0 | ||
| 170.0 | | 170.0 | ||
| | | 40.0 | ||
| 5000.0 | | 5000.0 | ||
| 3750.0 | | 3750.0 | ||
| Line 923: | Line 468: | ||
| 0.604 | | 0.604 | ||
|- | |- | ||
| | | 5.0 | ||
| Fury Light Missile | | Fury Light Missile | ||
| 116.0 | | 116.0 | ||
| Line 933: | Line 478: | ||
| 0.682 | | 0.682 | ||
|- | |- | ||
| | | 5.0 | ||
| Precision Light Missile | | Precision Light Missile | ||
| 83.0 | | 83.0 | ||
| Line 963: | Line 488: | ||
| 0.561 | | 0.561 | ||
|- | |- | ||
| | | colspan=9 style="background-color: #222222;" | Heavy Missile | ||
| | |||
|- | |- | ||
| | | 0.0 | ||
| Heavy Missile | |||
| 149.0 | |||
| | |||
| | |||
| 85.0 | | 85.0 | ||
| 140.0 | | 140.0 | ||
| Line 1,095: | Line 500: | ||
| 0.682 | | 0.682 | ||
|- | |- | ||
| | | 0 | ||
| | | Republic Fleet Auto-Targeting Heavy Missile I | ||
| 122.0 | | 122.0 | ||
| 81.0 | | 81.0 | ||
| Line 1,115: | Line 510: | ||
| 0.682 | | 0.682 | ||
|- | |- | ||
| | | 0 | ||
| Heavy Missile | | Auto-Targeting Heavy Missile I | ||
| | | 107.0 | ||
| | | 81.0 | ||
| 140.0 | | 140.0 | ||
| 6500.0 | | 6500.0 | ||
| Line 1,125: | Line 520: | ||
| 0.682 | | 0.682 | ||
|- | |- | ||
| | | 0 | ||
| | | Imperial Navy Auto-Targeting Heavy Missile I | ||
| | | 122.0 | ||
| | | 81.0 | ||
| 140.0 | | 140.0 | ||
| 6500.0 | | 6500.0 | ||
| Line 1,135: | Line 530: | ||
| 0.682 | | 0.682 | ||
|- | |- | ||
| | | 0 | ||
| Caldari Navy Auto-Targeting Heavy Missile I | | Caldari Navy Auto-Targeting Heavy Missile I | ||
| 122.0 | | 122.0 | ||
| Line 1,155: | Line 540: | ||
| 0.682 | | 0.682 | ||
|- | |- | ||
| | | 0 | ||
| | | Federation Navy Auto-Targeting Heavy Missile I | ||
| 122.0 | | 122.0 | ||
| 81.0 | | 81.0 | ||
| Line 1,166: | Line 551: | ||
|- | |- | ||
| 1.0 | | 1.0 | ||
| | | Guristas Heavy Missile | ||
| | | 164.0 | ||
| 85.0 | | 85.0 | ||
| 140.0 | | 140.0 | ||
| 6500.0 | | 6500.0 | ||
| Line 1,225: | Line 560: | ||
| 0.682 | | 0.682 | ||
|- | |- | ||
| | | 2.0 | ||
| | | Caldari Navy Heavy Missile | ||
| | | 171.0 | ||
| 85.0 | | 85.0 | ||
| 140.0 | | 140.0 | ||
| Line 1,235: | Line 570: | ||
| 0.682 | | 0.682 | ||
|- | |- | ||
| | | 3.0 | ||
| | | Dread Guristas Heavy Missile | ||
| | | 179.0 | ||
| | | 85.0 | ||
| 140.0 | | 140.0 | ||
| 6500.0 | | 6500.0 | ||
| Line 1,245: | Line 580: | ||
| 0.682 | | 0.682 | ||
|- | |- | ||
| | | 5.0 | ||
| Precision Heavy Missile | | Precision Heavy Missile | ||
| 149.0 | | 149.0 | ||
| Line 1,255: | Line 590: | ||
| 0.583 | | 0.583 | ||
|- | |- | ||
| | | 5.0 | ||
| | | Fury Heavy Missile | ||
| | | 201.0 | ||
| | | 71.0 | ||
| 241.0 | |||
| 4875.0 | |||
| 4300.0 | |||
| 20962.5 | |||
| 0.882 | |||
|- | |||
| colspan=9 style="background-color: #222222;" | Heavy Assault Missile | |||
|- | |||
| 0.0 | |||
| Heavy Assault Missile | |||
| 100.0 | |||
| 101.0 | |||
| 125.0 | | 125.0 | ||
| | | 4000.0 | ||
| | | 2250.0 | ||
| | | 9000.0 | ||
| 0. | | 0.882 | ||
|- | |- | ||
| 1.0 | | 1.0 | ||
| | | Guristas Heavy Assault Missile | ||
| | | 110.0 | ||
| | | 101.0 | ||
| 125.0 | | 125.0 | ||
| | | 4000.0 | ||
| | | 2250.0 | ||
| | | 9000.0 | ||
| 0. | | 0.882 | ||
|- | |- | ||
| | | 2.0 | ||
| Caldari Navy Heavy Assault Missile | |||
| 115.0 | |||
| Caldari Navy | | 101.0 | ||
| | | 125.0 | ||
| | | 4000.0 | ||
| | |||
| | |||
| 2250.0 | | 2250.0 | ||
| | | 9000.0 | ||
| 0. | | 0.882 | ||
|- | |- | ||
| | | 3.0 | ||
| Guristas | | Dread Guristas Heavy Assault Missile | ||
| | | 120.0 | ||
| | | 101.0 | ||
| | | 125.0 | ||
| | | 4000.0 | ||
| 2250.0 | | 2250.0 | ||
| | | 9000.0 | ||
| 0. | | 0.882 | ||
|- | |- | ||
| | | 5.0 | ||
| | | Rage Heavy Assault Missile | ||
| | | 155.3 | ||
| | | 87.0 | ||
| | | 215.0 | ||
| | | 4000.0 | ||
| | | 1875.0 | ||
| | | 7500.0 | ||
| 0. | | 0.92 | ||
|- | |- | ||
| | | 5.0 | ||
| Javelin | | Javelin Heavy Assault Missile | ||
| | | 90.0 | ||
| | | 101.0 | ||
| | | 125.0 | ||
| | | 4000.0 | ||
| 3375.0 | | 3375.0 | ||
| | | 13500.0 | ||
| 0. | | 0.895 | ||
|- | |||
| colspan=9 style="background-color: #222222;" | Cruise Missile | |||
|- | |||
| 0 | |||
| Imperial Navy Auto-Targeting Cruise Missile I | |||
| 323.0 | |||
| 69.0 | |||
| 330.0 | |||
| 14000.0 | |||
| 4700.0 | |||
| 65800.0 | |||
| 0.882 | |||
|- | |||
| 0.0 | |||
| XL Cruise Missile | |||
| 4750.0 | |||
| 40.0 | |||
| 6000.0 | |||
| 15000.0 | |||
| 7000.0 | |||
| 105000.0 | |||
| 0.882 | |||
|- | |||
| 0 | |||
| Caldari Navy Auto-Targeting Cruise Missile I | |||
| 323.0 | |||
| 69.0 | |||
| 330.0 | |||
| 14000.0 | |||
| 4700.0 | |||
| 65800.0 | |||
| 0.882 | |||
|- | |||
| 0 | |||
| Auto-Targeting Cruise Missile I | |||
| 281.0 | |||
| 69.0 | |||
| 330.0 | |||
| 14000.0 | |||
| 4700.0 | |||
| 65800.0 | |||
| 0.882 | |||
|- | |||
| 0.0 | |||
| Cruise Missile | |||
| 375.0 | |||
| 69.0 | |||
| 330.0 | |||
| 14000.0 | |||
| 4700.0 | |||
| 65800.0 | |||
| 0.882 | |||
|- | |||
| 0 | |||
| Federation Navy Auto-Targeting Cruise Missile I | |||
| 323.0 | |||
| 69.0 | |||
| 330.0 | |||
| 14000.0 | |||
| 4700.0 | |||
| 65800.0 | |||
| 0.882 | |||
|- | |||
| 0 | |||
| Republic Fleet Auto-Targeting Cruise Missile I | |||
| 323.0 | |||
| 69.0 | |||
| 330.0 | |||
| 14000.0 | |||
| 4700.0 | |||
| 65800.0 | |||
| 0.882 | |||
|- | |- | ||
| 1.0 | | 1.0 | ||
| | | Guristas Cruise Missile | ||
| | | 413.0 | ||
| | | 69.0 | ||
| | | 330.0 | ||
| | | 14000.0 | ||
| | | 4700.0 | ||
| | | 65800.0 | ||
| 0. | | 0.882 | ||
|- | |- | ||
| 2.0 | | 2.0 | ||
| | | Caldari Navy Cruise Missile | ||
| | | 431.0 | ||
| | | 69.0 | ||
| 330.0 | |||
| 14000.0 | |||
| 4700.0 | |||
| 65800.0 | |||
| 0.882 | |||
|- | |||
| 3.0 | |||
| Dread Guristas Cruise Missile | |||
| 450.0 | |||
| 69.0 | |||
| 330.0 | |||
| 14000.0 | |||
| 4700.0 | |||
| 65800.0 | |||
| 0.882 | |||
|- | |||
| 5.0 | |||
| Fury Cruise Missile | |||
| 525.0 | |||
| 58.0 | |||
| 567.0 | |||
| 10500.0 | |||
| 4700.0 | |||
| 49350.0 | |||
| 0.908 | |||
|- | |||
| 5.0 | |||
| Fury XL Cruise Missile | |||
| 5700.0 | |||
| 34.0 | | 34.0 | ||
| | | 10200.0 | ||
| | | 11250.0 | ||
| | | 7000.0 | ||
| 78750.0 | |||
| 0.882 | |||
|- | |||
| 5.0 | |||
| Precision Cruise Missile | |||
| 375.0 | |||
| 83.0 | |||
| 297.0 | |||
| 7000.0 | |||
| 4700.0 | |||
| 32900.0 | |||
| 0.735 | |||
|- | |||
| 5.0 | |||
| Precision XL Cruise Missile | |||
| 4750.0 | |||
| 48.0 | |||
| 5455.0 | |||
| 7500.0 | |||
| 7000.0 | |||
| 52500.0 | |||
| 0.882 | |||
|- | |||
| 8.0 | |||
| Guristas XL Cruise Missile | |||
| 5225.0 | |||
| 40.0 | |||
| 6000.0 | |||
| 15000.0 | |||
| 7000.0 | |||
| 105000.0 | |||
| 0.882 | | 0.882 | ||
|- | |||
| colspan=9 style="background-color: #222222;" | Torpedo | |||
|- | |||
| 0.0 | |||
| Torpedo | |||
| 450.0 | |||
| 78.0 | |||
| 405.0 | |||
| 7200.0 | |||
| 1800.0 | |||
| 12960.0 | |||
| 0.944 | |||
|- | |- | ||
| 1.0 | | 1.0 | ||
| | | Guristas Torpedo | ||
| | | 495.0 | ||
| | | 78.0 | ||
| | | 405.0 | ||
| | | 7200.0 | ||
| | | 1800.0 | ||
| | | 12960.0 | ||
| 0. | | 0.944 | ||
|- | |- | ||
| | | 2.0 | ||
| | | Caldari Navy Torpedo | ||
| | | 517.0 | ||
| | | 78.0 | ||
| | | 405.0 | ||
| | | 7200.0 | ||
| | | 1800.0 | ||
| | | 12960.0 | ||
| 0. | | 0.944 | ||
|- | |- | ||
| | | 3.0 | ||
| Dread Guristas Torpedo | |||
| 540.0 | |||
| 78.0 | |||
| 405.0 | |||
| 7200.0 | |||
| 1800.0 | |||
| 12960.0 | |||
| 0.944 | |||
|- | |- | ||
| 5.0 | |||
| Rage XL Torpedo | |||
| 8121.0 | |||
| 36.0 | |||
| 17000.0 | |||
| 7500.0 | |||
| 2900.0 | |||
| 21750.0 | |||
| 1.0 | | 1.0 | ||
| | |- | ||
| | | 5.0 | ||
| | | Javelin XL Torpedo | ||
| | | 5297.0 | ||
| | | 42.0 | ||
| 10000.0 | | 10000.0 | ||
| | | 7500.0 | ||
| 0.1 | | 5220.0 | ||
| 39150.0 | |||
| 1.0 | |||
|- | |||
| 5.0 | |||
| Rage Torpedo | |||
| 699.2 | |||
| 67.0 | |||
| 697.0 | |||
| 7200.0 | |||
| 1500.0 | |||
| 10800.0 | |||
| 0.967 | |||
|- | |||
| 5.0 | |||
| Javelin Torpedo | |||
| 405.0 | |||
| 78.0 | |||
| 405.0 | |||
| 7200.0 | |||
| 2700.0 | |||
| 19440.0 | |||
| 0.967 | |||
|} | |} | ||
Revision as of 03:55, 6 June 2023
Notes
Projects
User:Luxxianna_Seraph/Sandbox/MissionHoverBox - Mission/Combat Tooltip