More actions
Ajaqa Chajij (talk | contribs) m Make tables sortable |
Ajaqa Chajij (talk | contribs) Split out highsec systems |
||
| Line 57: | Line 57: | ||
== List of Systems == | == List of Systems == | ||
=== Highsec Space === | |||
{| class="wikitable sortable mw-collapsible" | |||
!System | |||
!Constellation | |||
!Region | |||
|- | |||
|Barkrik | |||
|Ani | |||
|Metropolis | |||
|- | |||
|Polstodur | |||
|Frar | |||
|Metropolis | |||
|- | |||
|Aderkan | |||
|Frar | |||
|Metropolis | |||
|- | |||
|Jaschercis | |||
|Ysiette | |||
|Everyshore | |||
|- | |||
|Aydoteaux | |||
|Elalan | |||
|Everyshore | |||
|- | |||
|Askonak | |||
|Febihkin | |||
|Kador | |||
|- | |||
|Jakri | |||
|Araz | |||
|Kador | |||
|- | |||
|Koona | |||
|Araz | |||
|Kador | |||
|- | |||
|Munory | |||
|Araz | |||
|Kador | |||
|- | |||
|Miah | |||
|Parrosa | |||
|Kador | |||
|- | |||
|Pahineh | |||
|Mayonhen | |||
|Aridia | |||
|- | |||
|Ohide | |||
|Kisana | |||
|Devoid | |||
|- | |||
|Endrulf | |||
|Evannater | |||
|Heimatar | |||
|- | |||
|Stetille | |||
|Agiesseson | |||
|Sinq Laison | |||
|- | |||
|Stegette | |||
|Stion | |||
|Sinq Laison | |||
|- | |||
|Misneden | |||
|Firille | |||
|Sinq Laison | |||
|- | |||
|Mimime | |||
|Damadil | |||
|Tash-Murkon | |||
|- | |||
|Jarzalad | |||
|Somi | |||
|Tash-Murkon | |||
|- | |||
|Eletta | |||
|Obray | |||
|Verge Vendor | |||
|- | |||
|Vaere | |||
|Anwyns | |||
|Verge Vendor | |||
|- | |||
|Gisleres | |||
|Kiartanne | |||
|Verge Vendor | |||
|- | |||
|Caslemon | |||
|Patrie | |||
|Essence | |||
|- | |||
|Elonaya | |||
|Minnen | |||
|Lonetrek | |||
|- | |||
|Ahtulaima | |||
|Ruomo | |||
|The Forge | |||
|- | |||
|Outuni | |||
|Ihilakken | |||
|The Forge | |||
|- | |||
|Hentogaira | |||
|Etsala | |||
|The Forge | |||
|- | |||
|Vattuolen | |||
|Otsabaira | |||
|The Forge | |||
|- | |||
|Jinkah | |||
|Nimedaz | |||
|Kor-Azor | |||
|- | |||
|Rohamaa | |||
|Aokinen | |||
|Black Rise | |||
|- | |||
|Varigne | |||
|Besateoden | |||
|Molden Heath | |||
|- | |||
|Knophtikoo | |||
|Mulata | |||
|Domain | |||
|- | |||
|Geztic | |||
|Finaka | |||
|Khanid | |||
|- | |||
|Molea | |||
|Amdimmah | |||
|Khanid | |||
|- | |||
|Moniyyuku | |||
|Amdimmah | |||
|Khanid | |||
|} | |||
=== Lowsec & Nullsec === | |||
{| class="wikitable sortable mw-collapsible" | {| class="wikitable sortable mw-collapsible" | ||
| Line 243: | Line 389: | ||
|Insmother | |Insmother | ||
|Nullsec | |Nullsec | ||
|- | |- | ||
|Egmar | |Egmar | ||
| Line 253: | Line 394: | ||
|Metropolis | |Metropolis | ||
|Lowsec | |Lowsec | ||
|- | |- | ||
|Alsavoinon | |Alsavoinon | ||
| Line 303: | Line 399: | ||
|Placid | |Placid | ||
|Lowsec | |Lowsec | ||
|- | |- | ||
|H6-CX8 | |H6-CX8 | ||
| Line 318: | Line 409: | ||
|Providence | |Providence | ||
|Nullsec | |Nullsec | ||
|- | |- | ||
|Sosan | |Sosan | ||
| Line 468: | Line 554: | ||
|Heimatar | |Heimatar | ||
|Lowsec | |Lowsec | ||
|- | |- | ||
|2-3Q2G | |2-3Q2G | ||
| Line 503: | Line 584: | ||
|Outer Passage | |Outer Passage | ||
|Nullsec | |Nullsec | ||
|- | |- | ||
|Rancer | |Rancer | ||
| Line 538: | Line 604: | ||
|Derelik | |Derelik | ||
|Lowsec | |Lowsec | ||
|- | |- | ||
|R-ARKN | |R-ARKN | ||
| Line 563: | Line 619: | ||
|Esoteria | |Esoteria | ||
|Nullsec | |Nullsec | ||
|- | |- | ||
|QFF-O6 | |QFF-O6 | ||
| Line 638: | Line 679: | ||
|Essence | |Essence | ||
|Lowsec | |Lowsec | ||
|- | |- | ||
|Y8R-XZ | |Y8R-XZ | ||
| Line 678: | Line 709: | ||
|Catch | |Catch | ||
|Nullsec | |Nullsec | ||
|- | |- | ||
|C3I-D5 | |C3I-D5 | ||
| Line 733: | Line 744: | ||
|Vale of the Silent | |Vale of the Silent | ||
|Nullsec | |Nullsec | ||
|- | |- | ||
|7Q-8Z2 | |7Q-8Z2 | ||
| Line 763: | Line 769: | ||
|Oasa | |Oasa | ||
|Nullsec | |Nullsec | ||
|- | |- | ||
|Teimo | |Teimo | ||
| Line 773: | Line 774: | ||
|Black Rise | |Black Rise | ||
|Lowsec | |Lowsec | ||
|- | |- | ||
|Weld | |Weld | ||
| Line 818: | Line 814: | ||
|Curse | |Curse | ||
|Nullsec | |Nullsec | ||
|- | |- | ||
|KQK1-2 | |KQK1-2 | ||
| Line 853: | Line 844: | ||
|Outer Ring | |Outer Ring | ||
|Nullsec | |Nullsec | ||
|- | |- | ||
|H74-B0 | |H74-B0 | ||