More actions
Add the remaining Tier 1 Resources/Products |
Tier 2 checkpoint save |
||
| Line 65: | Line 65: | ||
{| style="color: black;font-weight:bold; width: 100%" | {| style="color: black;font-weight:bold; width: 100%" | ||
! style="color: white;" | Input 1: P1 !! style="color: white;" | Input 2: P1 !! style="color: white;" | P2 result !! style="color: white;" | Immediate Uses !! style="color: white;" | Component in | ! style="color: white;" | Planets !! style="color: white;" | Input 1: P1 !! style="color: white;" | Input 2: P1 !! style="color: white;" | P2 result !! style="color: white;" | Immediate Uses !! style="color: white;" | Component in | ||
|- | |- | ||
| bgcolor=lightgreen | Precious Metals || bgcolor=lightgreen | Biofuels || bgcolor=aqua| Biocells || bgcolor=gray | None known || bgcolor=brown | ? || | | style="color: white" align="right" | [[File:BarrenIcon.png]] || bgcolor=lightgreen | Precious Metals || bgcolor=lightgreen | Biofuels || bgcolor=aqua| Biocells || bgcolor=gray | None known || bgcolor=brown | ? || | ||
|- | |- | ||
| bgcolor=lightgreen | Toxic Metals || bgcolor=lightgreen | Reactive Metals || bgcolor=aqua| Construction Blocks || bgcolor=gray | None known || bgcolor=brown | ? || | | style="color: white" align="right" | [[File:LavaIcon.png]][[File:PlasmaIcon.png]] || bgcolor=lightgreen | Toxic Metals || bgcolor=lightgreen | Reactive Metals || bgcolor=aqua| Construction Blocks || bgcolor=gray | None known || bgcolor=brown | ? || | ||
|- | |- | ||
| bgcolor=lightgreen | Chiral Structures || bgcolor=lightgreen | Toxic Metals || bgcolor=aqua| Consumer Electronics || bgcolor=gray | None known || bgcolor=brown | ? || | | style="color: white" align="right" | [[File:LavaIcon.png]][[File:PlasmaIcon.png]] || bgcolor=lightgreen | Chiral Structures || bgcolor=lightgreen | Toxic Metals || bgcolor=aqua| Consumer Electronics || bgcolor=gray | None known || bgcolor=brown | ? || | ||
|- | |- | ||
| bgcolor=lightgreen | Water || bgcolor=lightgreen | Electrolytes || bgcolor=aqua| Coolant || bgcolor=blueviolet | POS Fuel || bgcolor=brown | ? || | | style="color: white" align="right" | [[File:GasIcon.png]][[File:StormIcon.png]] || bgcolor=lightgreen | Water || bgcolor=lightgreen | Electrolytes || bgcolor=aqua| Coolant || bgcolor=blueviolet | POS Fuel || bgcolor=brown | ? || | ||
|- | |||
| style="color: white" align="right" | [[File:PlasmaIcon.png]] || bgcolor=lightgreen | Toxic Metals || bgcolor=lightgreen | Precious Metals || bgcolor=aqua| Enriched Uranium || bgcolor=blueviolet | POS Fuel || bgcolor=brown | ? || | |||
|- | |||
| style="color: white" align="right" | [[File:OceanicIcon.png]][[File:TemperateIcon.png]] || bgcolor=lightgreen | Proteins || bgcolor=lightgreen | Bacteria || bgcolor=aqua| Fertilizer || bgcolor=gray | None known || bgcolor=brown | ? || | |||
|- | |||
| style="color: white" align="right" | [[File:OceanicIcon.png]] || bgcolor=lightgreen | Biomass || bgcolor=lightgreen | Proteins || bgcolor=aqua| Gen. Enhanced Livestock || bgcolor=gray | None known || bgcolor=brown | ? || | |||
|- | |||
| style="color: white" align="right" | [[File:LavaIcon.png]][[File:PlasmaIcon.png]][[File:StormIcon.png]] || bgcolor=lightgreen | Precious Metals || bgcolor=lightgreen | Biofuels || bgcolor=aqua| Biocells || bgcolor=gray | None known || bgcolor=brown | ? || | |||
|- | |||
| style="color: white" align="right" | [[File:LavaIcon.png]][[File:PlasmaIcon.png]][[File:StormIcon.png]] || bgcolor=lightgreen | Precious Metals || bgcolor=lightgreen | Biofuels || bgcolor=aqua| Biocells || bgcolor=gray | None known || bgcolor=brown | ? || | |||
|- | |||
| style="color: white" align="right" | [[File:LavaIcon.png]][[File:PlasmaIcon.png]][[File:StormIcon.png]] || bgcolor=lightgreen | Precious Metals || bgcolor=lightgreen | Biofuels || bgcolor=aqua| Biocells || bgcolor=gray | None known || bgcolor=brown | ? || | |||
|- | |||
| style="color: white" align="right" | [[File:LavaIcon.png]][[File:PlasmaIcon.png]][[File:StormIcon.png]] || bgcolor=lightgreen | Precious Metals || bgcolor=lightgreen | Biofuels || bgcolor=aqua| Biocells || bgcolor=gray | None known || bgcolor=brown | ? || | |||
|- | |||
| style="color: white" align="right" | [[File:LavaIcon.png]][[File:PlasmaIcon.png]][[File:StormIcon.png]] || bgcolor=lightgreen | Precious Metals || bgcolor=lightgreen | Biofuels || bgcolor=aqua| Biocells || bgcolor=gray | None known || bgcolor=brown | ? || | |||
|- | |||
| style="color: white" align="right" | [[File:LavaIcon.png]][[File:PlasmaIcon.png]][[File:StormIcon.png]] || bgcolor=lightgreen | Precious Metals || bgcolor=lightgreen | Biofuels || bgcolor=aqua| Biocells || bgcolor=gray | None known || bgcolor=brown | ? || | |||
|- | |||
| style="color: white" align="right" | [[File:LavaIcon.png]][[File:PlasmaIcon.png]][[File:StormIcon.png]] || bgcolor=lightgreen | Precious Metals || bgcolor=lightgreen | Biofuels || bgcolor=aqua| Biocells || bgcolor=gray | None known || bgcolor=brown | ? || | |||
|- | |||
| style="color: white" align="right" | [[File:LavaIcon.png]][[File:PlasmaIcon.png]][[File:StormIcon.png]] || bgcolor=lightgreen | Precious Metals || bgcolor=lightgreen | Biofuels || bgcolor=aqua| Biocells || bgcolor=gray | None known || bgcolor=brown | ? || | |||
|- | |||
| style="color: white" align="right" | [[File:LavaIcon.png]][[File:PlasmaIcon.png]][[File:StormIcon.png]] || bgcolor=lightgreen | Precious Metals || bgcolor=lightgreen | Biofuels || bgcolor=aqua| Biocells || bgcolor=gray | None known || bgcolor=brown | ? || | |||
|- | |||
| style="color: white" align="right" | [[File:LavaIcon.png]][[File:PlasmaIcon.png]][[File:StormIcon.png]] || bgcolor=lightgreen | Precious Metals || bgcolor=lightgreen | Biofuels || bgcolor=aqua| Biocells || bgcolor=gray | None known || bgcolor=brown | ? || | |||
|- | |||
| style="color: white" align="right" | [[File:LavaIcon.png]][[File:PlasmaIcon.png]][[File:StormIcon.png]] || bgcolor=lightgreen | Precious Metals || bgcolor=lightgreen | Biofuels || bgcolor=aqua| Biocells || bgcolor=gray | None known || bgcolor=brown | ? || | |||
|- | |||
| style="color: white" align="right" | [[File:LavaIcon.png]][[File:PlasmaIcon.png]][[File:StormIcon.png]] || bgcolor=lightgreen | Precious Metals || bgcolor=lightgreen | Biofuels || bgcolor=aqua| Biocells || bgcolor=gray | None known || bgcolor=brown | ? || | |||
|- | |||
| style="color: white" align="right" | [[File:LavaIcon.png]][[File:PlasmaIcon.png]][[File:StormIcon.png]] || bgcolor=lightgreen | Precious Metals || bgcolor=lightgreen | Biofuels || bgcolor=aqua| Biocells || bgcolor=gray | None known || bgcolor=brown | ? || | |||
|- | |||
| style="color: white" align="right" | [[File:LavaIcon.png]][[File:PlasmaIcon.png]][[File:StormIcon.png]] || bgcolor=lightgreen | Precious Metals || bgcolor=lightgreen | Biofuels || bgcolor=aqua| Biocells || bgcolor=gray | None known || bgcolor=brown | ? || | |||
|- | |||
| style="color: white" align="right" | [[File:LavaIcon.png]][[File:PlasmaIcon.png]][[File:StormIcon.png]] || bgcolor=lightgreen | Precious Metals || bgcolor=lightgreen | Biofuels || bgcolor=aqua| Biocells || bgcolor=gray | None known || bgcolor=brown | ? || | |||
|- | |||
| style="color: white" align="right" | [[File:LavaIcon.png]][[File:PlasmaIcon.png]][[File:StormIcon.png]] || bgcolor=lightgreen | Precious Metals || bgcolor=lightgreen | Biofuels || bgcolor=aqua| Biocells || bgcolor=gray | None known || bgcolor=brown | ? || | |||
|- | |||
| style="color: white" align="right" | [[File:LavaIcon.png]][[File:PlasmaIcon.png]][[File:StormIcon.png]] || bgcolor=lightgreen | Precious Metals || bgcolor=lightgreen | Biofuels || bgcolor=aqua| Biocells || bgcolor=gray | None known || bgcolor=brown | ? || | |||
|} | |} | ||