More actions
No edit summary |
No edit summary |
||
| Line 90: | Line 90: | ||
==Destroyers== | ==Destroyers== | ||
{| class="wikitable" style="font-size:90%;" | |||
! style="background-color:#222222; padding:5px;" | | |||
! style="background-color:#222222; padding:5px;" | [[Longbow Cormorants]] | |||
|- | |||
| style="padding:5px;" nowrap | [[file:icon_ship.png|24px]] Mainline Ship | |||
| style="padding:5px; text-align:center;" nowrap | [[Cormorant]] | |||
|- | |||
| style="padding:5px;" nowrap | {{icon|hull|24}} Tank Type | |||
| style="padding:5px; text-align:center;" nowrap | Prayer | |||
|- | |||
| style="padding:5px;" nowrap | {{icon|turret new|24}} Weapon Systems | |||
| style="padding:5px; text-align:center;" nowrap | Railguns | |||
|- | |||
| style="padding:5px;" nowrap | {{icon|remote armor repair|24}} EHP | |||
| style="padding:5px; text-align:center;" nowrap | 4,153 | |||
|- | |||
| style="padding:5px;" nowrap | {{icon|ex damage|24}} DPS | |||
| style="padding:5px; text-align:center;" nowrap | 270 (Javelin) / 154 (Spike) | |||
|- | |||
| style="padding:5px;" nowrap | {{icon|turret alpha|24}} Volley | |||
| style="padding:5px; text-align:center;" nowrap | 673 (Javelin) / 384 (Spike) | |||
|- | |||
| style="padding:5px;" nowrap | {{icon|range|24}} Optimal | |||
| style="padding:5px; text-align:center;" nowrap | 13.2km (Javelin) / 94.8km (Spike) | |||
|- | |||
| style="padding:5px;" nowrap | {{icon|falloff|24}} Falloff | |||
| style="padding:5px; text-align:center;" nowrap | 20.7km (Javelin) / 102.3km (Spike) | |||
|- | |||
| style="padding:5px;" nowrap | {{icon|velocity|24}} Speed | |||
| style="padding:5px; text-align:center;" nowrap | 1,657 m/s | |||
|- | |||
| style="padding:5px;" nowrap | {{icon|pin|24}} Additional Notes | |||
| style="padding:5px; text-align:center;" nowrap | | |||
|} | |||
<small><references/></small> | |||
==Cruisers== | ==Cruisers== | ||