No edit summary |
No edit summary |
||
| Line 293: | Line 293: | ||
--> | --> | ||
{| | {| | ||
! | |- | ||
! Meta | |||
! Name | ! Name | ||
! Damage ( | ! Damage<br>(HP) | ||
! Explosion | ! Explosion Velocity<br>(m/sec) | ||
! Explosion | ! Explosion Radius<br>(m) | ||
! Flight Time (sec) | ! Flight Time<br>(sec) | ||
! Flight | ! Flight Speed<br>(m/sec) | ||
! | ! Base Range<br>(km) | ||
! | ! Damage Reduction<br>Factor | ||
|- | |||
| colspan=9| Torpedo | |||
|- | |||
| 1.0 | |||
| Compact Doom Torpedo I | |||
| 3000.0 | |||
| 60.0 | |||
| 1750.0 | |||
| 25000.0 | |||
| 2750.0 | |||
| 68750.0 | |||
| 1.098 | |||
|- | |||
| 1.0 | |||
| Sansha Torpedo | |||
| 495.0 | |||
| 78.0 | |||
| 405.0 | |||
| 7200.0 | |||
| 1800.0 | |||
| 12960.0 | |||
| 0.944 | |||
|- | |||
| 2.0 | |||
| Javelin Torpedo | |||
| 405.0 | |||
| 78.0 | |||
| 405.0 | |||
| 7200.0 | |||
| 2700.0 | |||
| 19440.0 | |||
| 0.967 | |||
|- | |||
| 2.0 | |||
| Javelin XL Torpedo | |||
| 5297.0 | |||
| 42.0 | |||
| 10000.0 | |||
| 7500.0 | |||
| 5220.0 | |||
| 39150.0 | |||
| 1.0 | |||
|- | |||
| 1.0 | |||
| Dread Guristas Torpedo | |||
| 540.0 | |||
| 78.0 | |||
| 405.0 | |||
| 7200.0 | |||
| 1800.0 | |||
| 12960.0 | |||
| 0.944 | |||
|- | |||
| 1.0 | |||
| Banshee Torpedo | |||
| 225.0 | |||
| 78.0 | |||
| 405.0 | |||
| 7200.0 | |||
| 1800.0 | |||
| 12960.0 | |||
| 0.944 | |||
|- | |||
| 1.0 | |||
| Compact Rift Torpedo I | |||
| 3000.0 | |||
| 60.0 | |||
| 1750.0 | |||
| 25000.0 | |||
| 2750.0 | |||
| 68750.0 | |||
| 1.098 | |||
|- | |||
| 1.0 | |||
| Compact Shade Torpedo | |||
| 1650.0 | |||
| 60.0 | |||
| 1750.0 | |||
| 25000.0 | |||
| 2750.0 | |||
| 68750.0 | |||
| 1.098 | |||
|- | |||
| 1.0 | |||
| Compact Thor Torpedo I | |||
| 3000.0 | |||
| 60.0 | |||
| 1750.0 | |||
| 25000.0 | |||
| 2750.0 | |||
| 68750.0 | |||
| 1.098 | |||
|- | |||
| 2.0 | |||
| Rage Torpedo | |||
| 699.2 | |||
| 67.0 | |||
| 697.0 | |||
| 7200.0 | |||
| 1500.0 | |||
| 10800.0 | |||
| 0.967 | |||
|- | |||
| 1.0 | |||
| Torpedo | |||
| 450.0 | |||
| 78.0 | |||
| 405.0 | |||
| 7200.0 | |||
| 1800.0 | |||
| 12960.0 | |||
| 0.944 | |||
|- | |||
| 1.0 | |||
| True Sansha Torpedo | |||
| 540.0 | |||
| 78.0 | |||
| 405.0 | |||
| 7200.0 | |||
| 1800.0 | |||
| 12960.0 | |||
| 0.944 | |||
|- | |||
| 1.0 | |||
| Compact Purgatory Torpedo I | |||
| 3000.0 | |||
| 60.0 | |||
| 1750.0 | |||
| 25000.0 | |||
| 2750.0 | |||
| 68750.0 | |||
| 1.098 | |||
|- | |||
| 2.0 | |||
| Rage XL Torpedo | |||
| 8121.0 | |||
| 36.0 | |||
| 17000.0 | |||
| 7500.0 | |||
| 2900.0 | |||
| 21750.0 | |||
| 1.0 | |||
|- | |||
| 1.0 | |||
| Guristas Torpedo | |||
| 495.0 | |||
| 78.0 | |||
| 405.0 | |||
| 7200.0 | |||
| 1800.0 | |||
| 12960.0 | |||
| 0.944 | |||
|- | |||
| 1.0 | |||
| Caldari Navy Torpedo | |||
| 517.0 | |||
| 78.0 | |||
| 405.0 | |||
| 7200.0 | |||
| 1800.0 | |||
| 12960.0 | |||
| 0.944 | |||
|- | |||
| colspan=9| Cruise Missile | |||
|- | |||
| 1.0 | |||
| Arch Angel F.O.F. Cruise Missile I | |||
| 309.0 | |||
| 69.0 | |||
| 330.0 | |||
| 14000.0 | |||
| 4700.0 | |||
| 65800.0 | |||
| 0.882 | |||
|- | |||
| 1.0 | |||
| Dread Guristas F.O.F. Cruise Missile I | |||
| 338.0 | |||
| 69.0 | |||
| 330.0 | |||
| 14000.0 | |||
| 4700.0 | |||
| 65800.0 | |||
| 0.882 | |||
|- | |||
| 1.0 | |||
| Blood F.O.F. Cruise Missile I | |||
| 309.0 | |||
| 69.0 | |||
| 330.0 | |||
| 14000.0 | |||
| 4700.0 | |||
| 65800.0 | |||
| 0.882 | |||
|- | |||
| 1.0 | |||
| Caldari Navy Auto-Targeting Cruise Missile I | |||
| 323.0 | |||
| 69.0 | |||
| 330.0 | |||
| 14000.0 | |||
| 4700.0 | |||
| 65800.0 | |||
| 0.882 | |||
|- | |||
| 2.0 | |||
| Fury XL Cruise Missile | |||
| 5700.0 | |||
| 34.0 | |||
| 10200.0 | |||
| 11250.0 | |||
| 7000.0 | |||
| 78750.0 | |||
| 0.882 | |||
|- | |||
| 1.0 | |||
| Shadow F.O.F. Cruise Missile I | |||
| 309.0 | |||
| 69.0 | |||
| 330.0 | |||
| 14000.0 | |||
| 4700.0 | |||
| 65800.0 | |||
| 0.882 | |||
|- | |||
| 2.0 | |||
| Precision Cruise Missile | |||
| 375.0 | |||
| 83.0 | |||
| 297.0 | |||
| 7000.0 | |||
| 4700.0 | |||
| 32900.0 | |||
| 0.735 | |||
|- | |||
| 1.0 | |||
| Federation Navy Auto-Targeting Cruise Missile I | |||
| 323.0 | |||
| 69.0 | |||
| 330.0 | |||
| 14000.0 | |||
| 4700.0 | |||
| 65800.0 | |||
| 0.882 | |||
|- | |||
| 1.0 | |||
| Republic Fleet Auto-Targeting Cruise Missile I | |||
| 323.0 | |||
| 69.0 | |||
| 330.0 | |||
| 14000.0 | |||
| 4700.0 | |||
| 65800.0 | |||
| 0.882 | |||
|- | |||
| 1.0 | |||
| Dread Guristas Cruise Missile | |||
| 450.0 | |||
| 69.0 | |||
| 330.0 | |||
| 14000.0 | |||
| 4700.0 | |||
| 65800.0 | |||
| 0.882 | |||
|- | |||
| 1.0 | |||
| Sansha Paradise Cruise Missile | |||
| 225.0 | |||
| 69.0 | |||
| 110.0 | |||
| 14000.0 | |||
| 4700.0 | |||
| 65800.0 | |||
| 0.882 | |||
|- | |||
| 2.0 | |||
| Fury Cruise Missile | |||
| 525.0 | |||
| 58.0 | |||
| 567.0 | |||
| 10500.0 | |||
| 4700.0 | |||
| 49350.0 | |||
| 0.908 | |||
|- | |||
| 1.0 | |||
| Haunter Cruise Missile | |||
| 188.0 | |||
| 69.0 | |||
| 330.0 | |||
| 14000.0 | |||
| 4700.0 | |||
| 65800.0 | |||
| 0.882 | |||
|- | |||
| 1.0 | |||
| Guristas Cruise Missile | |||
| 413.0 | |||
| 69.0 | |||
| 330.0 | |||
| 14000.0 | |||
| 4700.0 | |||
| 65800.0 | |||
| 0.882 | |||
|- | |||
| 1.0 | |||
| XL Cruise Missile | |||
| 4750.0 | |||
| 40.0 | |||
| 6000.0 | |||
| 15000.0 | |||
| 7000.0 | |||
| 105000.0 | |||
| 0.882 | |||
|- | |||
| 1.0 | |||
| Caldari Navy Cruise Missile | |||
| 431.0 | |||
| 69.0 | |||
| 330.0 | |||
| 14000.0 | |||
| 4700.0 | |||
| 65800.0 | |||
| 0.882 | |||
|- | |||
| 1.0 | |||
| Cruise Missile | |||
| 375.0 | |||
| 69.0 | |||
| 330.0 | |||
| 14000.0 | |||
| 4700.0 | |||
| 65800.0 | |||
| 0.882 | |||
|- | |||
| 1.0 | |||
| Dark Blood F.O.F. Cruise Missile I | |||
| 338.0 | |||
| 69.0 | |||
| 330.0 | |||
| 14000.0 | |||
| 4700.0 | |||
| 65800.0 | |||
| 0.882 | |||
|- | |||
| 1.0 | |||
| Imperial Navy Auto-Targeting Cruise Missile I | |||
| 323.0 | |||
| 69.0 | |||
| 330.0 | |||
| 14000.0 | |||
| 4700.0 | |||
| 65800.0 | |||
| 0.882 | |||
|- | |||
| 2.0 | |||
| Precision XL Cruise Missile | |||
| 4750.0 | |||
| 48.0 | |||
| 5455.0 | |||
| 7500.0 | |||
| 7000.0 | |||
| 52500.0 | |||
| 0.882 | |||
|- | |||
| 1.0 | |||
| Guristas XL Cruise Missile | |||
| 5225.0 | |||
| 40.0 | |||
| 6000.0 | |||
| 15000.0 | |||
| 7000.0 | |||
| 105000.0 | |||
| 0.882 | |||
|- | |||
| 1.0 | |||
| True Sansha Paradise Cruise Missile | |||
| 450.0 | |||
| 69.0 | |||
| 330.0 | |||
| 14000.0 | |||
| 4700.0 | |||
| 65800.0 | |||
| 0.882 | |||
|- | |||
| 1.0 | |||
| Auto-Targeting Cruise Missile I | |||
| 281.0 | |||
| 69.0 | |||
| 330.0 | |||
| 14000.0 | |||
| 4700.0 | |||
| 65800.0 | |||
| 0.882 | |||
|- | |||
| 1.0 | |||
| Guardian F.O.F. Cruise Missile I | |||
| 338.0 | |||
| 69.0 | |||
| 330.0 | |||
| 14000.0 | |||
| 4700.0 | |||
| 65800.0 | |||
| 0.882 | |||
|- | |||
| 1.0 | |||
| Guristas F.O.F. Cruise Missile I | |||
| 309.0 | |||
| 69.0 | |||
| 330.0 | |||
| 14000.0 | |||
| 4700.0 | |||
| 65800.0 | |||
| 0.882 | |||
|- | |||
| 1.0 | |||
| QA Cruise Missile | |||
| 1000.0 | |||
| 10000.0 | |||
| 1.0 | |||
| 5000.0 | |||
| 100000.0 | |||
| 500000.0 | |||
| 0.5 | |||
|- | |||
| 1.0 | |||
| Domination F.O.F. Cruise Missile I | |||
| 338.0 | |||
| 69.0 | |||
| 330.0 | |||
| 14000.0 | |||
| 4700.0 | |||
| 65800.0 | |||
| 0.882 | |||
|- | |||
| colspan=9| Heavy Assault Missile | |||
|- | |||
| 1.0 | |||
| Dread Guristas Heavy Assault Missile | |||
| 120.0 | |||
| 101.0 | |||
| 125.0 | |||
| 4000.0 | |||
| 2250.0 | |||
| 9000.0 | |||
| 0.882 | |||
|- | |||
| 1.0 | |||
| Caldari Navy Heavy Assault Missile | |||
| 115.0 | |||
| 101.0 | |||
| 125.0 | |||
| 4000.0 | |||
| 2250.0 | |||
| 9000.0 | |||
| 0.882 | |||
|- | |||
| 2.0 | |||
| Javelin Heavy Assault Missile | |||
| 90.0 | |||
| 101.0 | |||
| 125.0 | |||
| 4000.0 | |||
| 3375.0 | |||
| 13500.0 | |||
| 0.895 | |||
|- | |||
| 1.0 | |||
| Guristas Heavy Assault Missile | |||
| 110.0 | |||
| 101.0 | |||
| 125.0 | |||
| 4000.0 | |||
| 2250.0 | |||
| 9000.0 | |||
| 0.882 | |||
|- | |||
| 1.0 | |||
| Heavy Assault Missile | |||
| 100.0 | |||
| 101.0 | |||
| 125.0 | |||
| 4000.0 | |||
| 2250.0 | |||
| 9000.0 | |||
| 0.882 | |||
|- | |||
| 1.0 | |||
| True Sansha Heavy Assault Missile | |||
| 120.0 | |||
| 101.0 | |||
| 125.0 | |||
| 4000.0 | |||
| 2250.0 | |||
| 9000.0 | |||
| 0.882 | |||
|- | |||
| 2.0 | |||
| Rage Heavy Assault Missile | |||
| 155.3 | |||
| 87.0 | |||
| 215.0 | |||
| 4000.0 | |||
| 1875.0 | |||
| 7500.0 | |||
| 0.92 | |||
|- | |||
| colspan=9| Light Missile | |||
|- | |||
| 1.0 | |||
| Caldari Navy Light Missile | |||
| 95.0 | |||
| 170.0 | |||
| 40.0 | |||
| 5000.0 | |||
| 3750.0 | |||
| 18750.0 | |||
| 0.604 | |||
|- | |||
| 1.0 | |||
| Caldari Navy Auto-Targeting Light Missile I | |||
| 70.0 | |||
| 170.0 | |||
| 40.0 | |||
| 5000.0 | |||
| 3750.0 | |||
| 18750.0 | |||
| 0.604 | |||
|- | |||
| 1.0 | |||
| Arch Angel F.O.F. Light Missile I | |||
| 62.0 | |||
| 170.0 | |||
| 50.0 | |||
| 5000.0 | |||
| 3750.0 | |||
| 18750.0 | |||
| 0.604 | |||
|- | |||
| 1.0 | |||
| Sansha Sabretooth Light Missile | |||
| 82.0 | |||
| 170.0 | |||
| 40.0 | |||
| 5000.0 | |||
| 3750.0 | |||
| 18750.0 | |||
| 0.604 | |||
|- | |||
| 1.0 | |||
| Dark Blood F.O.F. Light Missile I | |||
| 67.0 | |||
| 170.0 | |||
| 50.0 | |||
| 5000.0 | |||
| 3750.0 | |||
| 18750.0 | |||
| 0.604 | |||
|- | |||
| 1.0 | |||
| Republic Fleet Auto-Targeting Light Missile I | |||
| 70.0 | |||
| 170.0 | |||
| 40.0 | |||
| 5000.0 | |||
| 3750.0 | |||
| 18750.0 | |||
| 0.604 | |||
|- | |||
| 1.0 | |||
| Dread Guristas F.O.F. Light Missile I | |||
| 67.0 | |||
| 170.0 | |||
| 50.0 | |||
| 5000.0 | |||
| 3750.0 | |||
| 18750.0 | |||
| 0.604 | |||
|- | |||
| 1.0 | |||
| Shadow F.O.F. Light Missile I | |||
| 62.0 | |||
| 170.0 | |||
| 50.0 | |||
| 5000.0 | |||
| 3750.0 | |||
| 18750.0 | |||
| 0.604 | |||
|- | |||
| 1.0 | |||
| Dread Guristas Light Missile | |||
| 99.0 | |||
| 170.0 | |||
| 40.0 | |||
| 5000.0 | |||
| 3750.0 | |||
| 18750.0 | |||
| 0.604 | |||
|- | |||
| 1.0 | |||
| Domination F.O.F. Light Missile I | |||
| 67.0 | |||
| 170.0 | |||
| 50.0 | |||
| 5000.0 | |||
| 3750.0 | |||
| 18750.0 | |||
| 0.604 | |||
|- | |||
| 1.0 | |||
| Blood F.O.F. Light Missile I | |||
| 62.0 | |||
| 170.0 | |||
| 50.0 | |||
| 5000.0 | |||
| 3750.0 | |||
| 18750.0 | |||
| 0.604 | |||
|- | |||
| 2.0 | |||
| Fury Light Missile | |||
| 116.0 | |||
| 143.0 | |||
| 69.0 | |||
| 3750.0 | |||
| 3750.0 | |||
| 14062.5 | |||
| 0.682 | |||
|- | |||
| 1.0 | |||
| Auto-Targeting Light Missile I | |||
| 62.0 | |||
| 170.0 | |||
| 40.0 | |||
| 5000.0 | |||
| 3750.0 | |||
| 18750.0 | |||
| 0.604 | |||
|- | |||
| 1.0 | |||
| Federation Navy Auto-Targeting Light Missile I | |||
| 70.0 | |||
| 170.0 | |||
| 40.0 | |||
| 5000.0 | |||
| 3750.0 | |||
| 18750.0 | |||
| 0.604 | |||
|- | |||
| 2.0 | |||
| Precision Light Missile | |||
| 83.0 | |||
| 204.0 | |||
| 25.0 | |||
| 2500.0 | |||
| 3750.0 | |||
| 9375.0 | |||
| 0.561 | |||
|- | |||
| 1.0 | |||
| Light Missile | |||
| 83.0 | |||
| 170.0 | |||
| 40.0 | |||
| 5000.0 | |||
| 3750.0 | |||
| 18750.0 | |||
| 0.604 | |||
|- | |||
| 1.0 | |||
| True Sansha Sabretooth Light Missile | |||
| 90.0 | |||
| 170.0 | |||
| 40.0 | |||
| 5000.0 | |||
| 3750.0 | |||
| 18750.0 | |||
| 0.604 | |||
|- | |||
| 1.0 | |||
| Guristas Light Missile | |||
| 90.0 | |||
| 170.0 | |||
| 40.0 | |||
| 5000.0 | |||
| 3750.0 | |||
| 18750.0 | |||
| 0.604 | |||
|- | |||
| 1.0 | |||
| Guristas F.O.F. Light Missile I | |||
| 62.0 | |||
| 170.0 | |||
| 50.0 | |||
| 5000.0 | |||
| 3750.0 | |||
| 18750.0 | |||
| 0.604 | |||
|- | |||
| 1.0 | |||
| Civilian Light Missile | |||
| 55.0 | |||
| 170.0 | |||
| 40.0 | |||
| 5000.0 | |||
| 3750.0 | |||
| 18750.0 | |||
| 0.604 | |||
|- | |||
| 1.0 | |||
| Majorana Light Missile | |||
| 45.0 | |||
| 170.0 | |||
| 40.0 | |||
| 5000.0 | |||
| 3750.0 | |||
| 18750.0 | |||
| 0.604 | |||
|- | |||
| 1.0 | |||
| Guardian F.O.F. Light Missile I | |||
| 67.0 | |||
| 170.0 | |||
| 50.0 | |||
| 5000.0 | |||
| 3750.0 | |||
| 18750.0 | |||
| 0.604 | |||
|- | |||
| 1.0 | |||
| Imperial Navy Auto-Targeting Light Missile I | |||
| 70.0 | |||
| 170.0 | |||
| 40.0 | |||
| 5000.0 | |||
| 3750.0 | |||
| 18750.0 | |||
| 0.604 | |||
|- | |||
| colspan=9| Heavy Missile | |||
|- | |||
| 1.0 | |||
| Ghost Heavy Missile | |||
| 83.0 | |||
| 85.0 | |||
| 125.0 | |||
| 10000.0 | |||
| 3750.0 | |||
| 37500.0 | |||
| 0.682 | |||
|- | |||
| 2.0 | |||
| Fury Heavy Missile | |||
| 201.0 | |||
| 71.0 | |||
| 241.0 | |||
| 4875.0 | |||
| 4300.0 | |||
| 20962.5 | |||
| 0.882 | |||
|- | |||
| 1.0 | |||
| Sansha Thunderbolt Heavy Missile | |||
| 182.0 | |||
| 85.0 | |||
| 125.0 | |||
| 10000.0 | |||
| 3750.0 | |||
| 37500.0 | |||
| 0.682 | |||
|- | |||
| 1.0 | |||
| Guristas F.O.F. Heavy Missile I | |||
| 124.0 | |||
| 81.0 | |||
| 125.0 | |||
| 10000.0 | |||
| 3750.0 | |||
| 37500.0 | |||
| 0.682 | |||
|- | |||
| 1.0 | |||
| Caldari Navy Heavy Missile | |||
| 171.0 | |||
| 85.0 | |||
| 140.0 | |||
| 6500.0 | |||
| 4300.0 | |||
| 27950.0 | |||
| 0.682 | |||
|- | |||
| 1.0 | |||
| Dread Guristas Heavy Missile | |||
| 179.0 | |||
| 85.0 | |||
| 140.0 | |||
| 6500.0 | |||
| 4300.0 | |||
| 27950.0 | |||
| 0.682 | |||
|- | |||
| 1.0 | |||
| Imperial Navy Auto-Targeting Heavy Missile I | |||
| 122.0 | |||
| 81.0 | |||
| 140.0 | |||
| 6500.0 | |||
| 4300.0 | |||
| 27950.0 | |||
| 0.682 | |||
|- | |||
| 1.0 | |||
| Heavy Missile | |||
| 149.0 | |||
| 85.0 | |||
| 140.0 | |||
| 6500.0 | |||
| 4300.0 | |||
| 27950.0 | |||
| 0.682 | |||
|- | |||
| 1.0 | |||
| Guristas Heavy Missile | |||
| 164.0 | |||
| 85.0 | |||
| 140.0 | |||
| 6500.0 | |||
| 4300.0 | |||
| 27950.0 | |||
| 0.682 | |||
|- | |||
| 1.0 | |||
| Dread Guristas F.O.F. Heavy Missile I | |||
| 142.0 | |||
| 81.0 | |||
| 125.0 | |||
| 10000.0 | |||
| 3750.0 | |||
| 37500.0 | |||
| 0.682 | |||
|- | |||
| 1.0 | |||
| Caldari Navy Auto-Targeting Heavy Missile I | |||
| 122.0 | |||
| 81.0 | |||
| 140.0 | |||
| 6500.0 | |||
| 4300.0 | |||
| 27950.0 | |||
| 0.682 | |||
|- | |||
| 1.0 | |||
| Republic Fleet Auto-Targeting Heavy Missile I | |||
| 122.0 | |||
| 81.0 | |||
| 140.0 | |||
| 6500.0 | |||
| 4300.0 | |||
| 27950.0 | |||
| 0.682 | |||
|- | |- | ||
| | | 1.0 | ||
| | | Guardian F.O.F. Heavy Missile I | ||
| | | 142.0 | ||
| | | 81.0 | ||
| | | 125.0 | ||
| | | 10000.0 | ||
| 0. | | 3750.0 | ||
| 37500.0 | |||
| 0.682 | |||
|- | |- | ||
| Guristas | | 1.0 | ||
| True Sansha Thunderbolt Heavy Missile | |||
| 198.0 | |||
| 85.0 | |||
| 125.0 | |||
| 10000.0 | |||
| 3750.0 | |||
| 37500.0 | |||
| 0.682 | |||
|- | |||
| 1.0 | |||
| Dark Blood F.O.F. Heavy Missile I | |||
| 142.0 | |||
| 81.0 | |||
| 125.0 | |||
| 10000.0 | |||
| 3750.0 | |||
| 37500.0 | |||
| 0.682 | |||
|- | |||
| 1.0 | |||
| Arch Angel F.O.F. Heavy Missile I | |||
| 130.0 | |||
| 81.0 | |||
| 125.0 | |||
| 10000.0 | |||
| 3750.0 | |||
| 37500.0 | |||
| 0.682 | |||
|- | |||
| 1.0 | |||
| Domination F.O.F. Heavy Missile I | |||
| 142.0 | |||
| 81.0 | |||
| 125.0 | |||
| 10000.0 | |||
| 3750.0 | |||
| 37500.0 | |||
| 0.682 | |||
|- | |||
| 1.0 | |||
| Federation Navy Auto-Targeting Heavy Missile I | |||
| 122.0 | |||
| 81.0 | |||
| 140.0 | |||
| 6500.0 | |||
| 4300.0 | |||
| 27950.0 | |||
| 0.682 | |||
|- | |||
| 1.0 | |||
| Majorana Heavy Missile | |||
| 84.0 | |||
| 85.0 | |||
| 140.0 | |||
| 6500.0 | |||
| 4300.0 | |||
| 27950.0 | |||
| 0.682 | |||
|- | |||
| 1.0 | |||
| Auto-Targeting Heavy Missile I | |||
| 107.0 | |||
| 81.0 | |||
| 140.0 | |||
| 6500.0 | |||
| 4300.0 | |||
| 27950.0 | |||
| 0.682 | |||
|- | |||
| 2.0 | |||
| Precision Heavy Missile | |||
| 149.0 | |||
| 102.0 | |||
| 125.0 | |||
| 3250.0 | |||
| 4300.0 | |||
| 13975.0 | |||
| 0.583 | |||
|- | |||
| 1.0 | |||
| Shadow F.O.F. Heavy Missile I | |||
| 130.0 | |||
| 81.0 | |||
| 125.0 | |||
| 10000.0 | |||
| 3750.0 | |||
| 37500.0 | |||
| 0.682 | |||
|- | |||
| 1.0 | |||
| Blood F.O.F. Heavy Missile I | |||
| 130.0 | |||
| 81.0 | |||
| 125.0 | |||
| 10000.0 | |||
| 3750.0 | |||
| 37500.0 | |||
| 0.682 | |||
|- | |||
| colspan=9| Rocket | |||
|- | |||
| 1.0 | |||
| Caldari Navy Rocket | |||
| 37.0 | |||
| 150.0 | |||
| 20.0 | |||
| 2000.0 | |||
| 2250.0 | |||
| 4500.0 | |||
| 0.644 | |||
|- | |||
| 1.0 | |||
| Guristas Rocket | |||
| 35.6 | | 35.6 | ||
| | | 150.0 | ||
| | | 20.0 | ||
| | | 2000.0 | ||
| 2250 | | 2250.0 | ||
| 0 | | 4500.0 | ||
| | | 0.644 | ||
|- | |- | ||
| | | 1.0 | ||
| | | Rocket | ||
| | | 33.0 | ||
| 150 | | 150.0 | ||
| | | 20.0 | ||
| 2250 | | 2000.0 | ||
| . | | 2250.0 | ||
| | | 4500.0 | ||
| 0.644 | |||
|- | |- | ||
| | | 2.0 | ||
| | | Javelin Rocket | ||
| | | 29.7 | ||
| 150 | | 150.0 | ||
| | | 20.0 | ||
| | | 2000.0 | ||
| . | | 3375.0 | ||
| | | 6750.0 | ||
| 0.682 | |||
|- | |- | ||
| | | 1.0 | ||
| | | Dread Guristas Rocket | ||
| | | 39.6 | ||
| | | 150.0 | ||
| | | 20.0 | ||
| | | 2000.0 | ||
| . | | 2250.0 | ||
| | | 4500.0 | ||
| 0.644 | |||
|- | |- | ||
| Rage | | 2.0 | ||
| Rage Rocket | |||
| 51.3 | | 51.3 | ||
| 34 | | 129.0 | ||
| | | 34.0 | ||
| | | 2000.0 | ||
| | | 1875.0 | ||
| . | | 3750.0 | ||
| | | 0.882 | ||
|- | |||
| 1.0 | |||
| Sansha Rocket | |||
| 35.6 | |||
| 150.0 | |||
| 20.0 | |||
| 2000.0 | |||
| 2250.0 | |||
| 4500.0 | |||
| 0.644 | |||
|- | |||
| 1.0 | |||
| True Sansha Rocket | |||
| 39.6 | |||
| 150.0 | |||
| 20.0 | |||
| 2000.0 | |||
| 2250.0 | |||
| 4500.0 | |||
| 0.644 | |||
|- | |- | ||
| | | colspan=9| Defender | ||
| | |||
|- | |- | ||
| 1.0 | |||
| Defender Missile I | |||
| 200.0 | |||
| 400.0 | |||
| 10.0 | |||
| 3000.0 | |||
| 10000.0 | |||
| 30000.0 | |||
| 0.1 | |||
|} | |} | ||