More actions
Adjust some colors |
Add the remaining Tier 1 Resources/Products |
||
| Line 28: | Line 28: | ||
| style="color: white" align="right" | [[File:TemperateIcon.png]] || bgcolor=khaki | Autotrophs || bgcolor=lightgreen | Industrial Fibers || bgcolor=gray | None known || bgcolor=brown | ? || | | style="color: white" align="right" | [[File:TemperateIcon.png]] || bgcolor=khaki | Autotrophs || bgcolor=lightgreen | Industrial Fibers || bgcolor=gray | None known || bgcolor=brown | ? || | ||
|- | |- | ||
| style="color: white" align="right" | [[File:BarrenIcon.png]][[File:GasIcon.png]][[File: | | style="color: white" align="right" | [[File:BarrenIcon.png]][[File:GasIcon.png]][[File:LavaIcon.png]][[File:PlasmaIcon.png]][[File:StormIcon.png]] || bgcolor=khaki | Base Metals || bgcolor=lightgreen | Reactive Metals || bgcolor=gray | None known || bgcolor=brown | ? || | ||
|- | |||
| style="color: white" align="right" | [[File:BarrenIcon.png]][[File:OceanicIcon.png]][[File:TemperateIcon.png]] || bgcolor=khaki | Carbon Compounds || bgcolor=lightgreen | Biofuels || bgcolor=gray | None known || bgcolor=brown | ? || | |||
|- | |||
| style="color: white" align="right" | [[File:OceanicIcon.png]][[File:TemperateIcon.png]] || bgcolor=khaki | Complex Organisms || bgcolor=lightgreen | Proteins || bgcolor=gray | None known || bgcolor=brown | ? || | |||
|- | |||
| style="color: white" align="right" | [[File:LavaIcon.png]] || bgcolor=khaki | Felsic Magma || bgcolor=lightgreen | Silicon || bgcolor=gray | None known || bgcolor=brown | ? || | |||
|- | |||
| style="color: white" align="right" | [[File:IceIcon.png]][[File:LavaIcon.png]][[File:PlasmaIcon.png]] || bgcolor=khaki | Heavy Metals || bgcolor=lightgreen | Toxic Metals || bgcolor=gray | None known || bgcolor=brown | ? || | |||
|- | |||
| style="color: white" align="right" | [[File:GasIcon.png]][[File:StormIcon.png]] || bgcolor=khaki | Ionic Solutions || bgcolor=lightgreen | Electrolytes || bgcolor=gray | None known || bgcolor=brown | ? || | |||
|- | |||
| style="color: white" align="right" | [[File:BarrenIcon.png]][[File:IceIcon.png]][[File:OceanicIcon.png]][[File:TemperateIcon.png]] || bgcolor=khaki | Micro Organisms || bgcolor=lightgreen | Bacteria || bgcolor=gray | None known || bgcolor=brown | ? || | |||
|- | |- | ||
| style="color: white" align="right" | [[File:GasIcon.png]][[File:IceIcon.png]][[File:StormIcon.png]] || bgcolor=khaki | Noble Gas || bgcolor=lightgreen | Oxygen* || bgcolor=blueviolet | POS Fuel || bgcolor=brown | ? || | | style="color: white" align="right" | [[File:GasIcon.png]][[File:IceIcon.png]][[File:StormIcon.png]] || bgcolor=khaki | Noble Gas || bgcolor=lightgreen | Oxygen* || bgcolor=blueviolet | POS Fuel || bgcolor=brown | ? || | ||
|- | |||
| style="color: white" align="right" | [[File:BarrenIcon.png]][[File:PlasmaIcon.png]] || bgcolor=khaki | Noble Metals || bgcolor=lightgreen | Precious Metals || bgcolor=gray | None known || bgcolor=brown | ? || | |||
|- | |||
| style="color: white" align="right" | [[File:LavaIcon.png]][[File:PlasmaIcon.png]] || bgcolor=khaki | Non-CS Crystals || bgcolor=lightgreen | Chiral Structures || bgcolor=gray | None known || bgcolor=brown | ? || | |||
|- | |||
| style="color: white" align="right" | [[File:IceIcon.png]][[File:OceanicIcon.png]] || bgcolor=khaki | Planktic Colonies || bgcolor=lightgreen | Biomass || bgcolor=gray | None known || bgcolor=brown | ? || | |||
|- | |||
| style="color: white" align="right" | [[File:GasIcon.png]] || bgcolor=khaki | Reactive Gas || bgcolor=lightgreen | Oxidizing Compound || bgcolor=gray | None known || bgcolor=brown | ? || | |||
|- | |||
| style="color: white" align="right" | [[File:LavaIcon.png]][[File:PlasmaIcon.png]][[File:StormIcon.png]] || bgcolor=khaki | Suspended Plasma || bgcolor=lightgreen | Plasmoids || bgcolor=gray | None known || bgcolor=brown | ? || | |||
|- | |- | ||
| || bgcolor=khaki | 6000 x 0.02 m³ || bgcolor=lightgreen | 20 x 0.08 m³|| | | || bgcolor=khaki | 6000 x 0.02 m³ || bgcolor=lightgreen | 20 x 0.08 m³|| | ||
|} | |} | ||
* = | Note * = Oxygen is now 1.00 m³/unit and not 0.08 m³/unit like other P1 products. Water is now 0.25 m³/unit | ||
== Tier 2 (P2) == | == Tier 2 (P2) == | ||