More actions
Categorized. |
Tau Hopper (talk | contribs) Ore figures updated. |
||
| Line 7: | Line 7: | ||
{| class="wikitable sortable" | {| class="wikitable sortable" | ||
|- | |- | ||
| | ! scope="col" style="background-color:#222222;" | Ore Type | ||
! scope="col" style="background-color:#222222;" | # of Asteroids | |||
! scope="col" style="background-color:#222222;" | Site Total (units) | |||
! scope="col" style="background-color:#222222;" | Site Total (m3) | |||
|- | |- | ||
| | | style="padding: 5px;" | Arkonor | ||
| align="center" | 4 | |||
| align="center" | 20,000 | |||
| align="center" | 320,000 | |||
|- | |- | ||
| | | style="padding: 5px;" | Bistot | ||
| align="center" | 6 | |||
| align="center" | 30,000 | |||
| align="center" | 480,000 | |||
|- | |- | ||
| | | style="padding: 5px;" | Crokite | ||
| align="center" | 2 | |||
| align="center" | 25,000 | |||
| align="center" | 400,000 | |||
|- | |- | ||
|1|| | | style="padding: 5px;" | Dark Ochre | ||
| align="center" | 1 | |||
| align="center" | 30,000 | |||
| align="center" | 240,000 | |||
|- | |- | ||
| | | style="padding: 5px;" | Gneiss | ||
| align="center" | 1 | |||
| align="center" | 35,000 | |||
| align="center" | 175,000 | |||
|- | |- | ||
| | | style="padding: 5px;" | Hedbergite | ||
| align="center" | 6 | |||
| align="center" | 103,000 | |||
| align="center" | 309,000 | |||
|- | |- | ||
| | | style="padding: 5px;" | Hemorphite | ||
| align="center" | 9 | |||
| align="center" | 104,000 | |||
| align="center" | 312,000 | |||
|- | |- | ||
| | | style="padding: 5px;" | Jaspet | ||
| align="center" | 5 | |||
| align="center" | 120,000 | |||
| align="center" | 240,000 | |||
|- | |- | ||
| | | style="padding: 5px;" | Kernite | ||
| align="center" | 7 | |||
| align="center" | 295,000 | |||
| align="center" | 354,000 | |||
|- | |- | ||
|5|| | | style="padding: 5px;" | Omber | ||
| align="center" | 5 | |||
| align="center" | 300,000 | |||
| align="center" | 180,000 | |||
|- | |- | ||
|5|| | | style="padding: 5px;" | Plagioclase | ||
| align="center" | 5 | |||
| align="center" | 230,000 | |||
| align="center" | 80,500 | |||
|- | |- | ||
| | | style="padding: 5px;" | Pyroxeres | ||
| align="center" | 5 | |||
| align="center" | 250,000 | |||
| align="center" | 75,000 | |||
|- | |- | ||
| | | style="padding: 5px;" | Spodumain | ||
| align="center" | 1 | |||
| align="center" | 15,000 | |||
| align="center" | 240,000 | |||
|- | |||
| style="padding: 5px;" | Veldspar | |||
| align="center" | 6 | |||
| align="center" | 373,000 | |||
| align="center" | 37,300 | |||
|} | |} | ||
[[Category:Wormhole sites]] | [[Category:Wormhole sites]] | ||
[[Category:Ore sites]] | |||