More actions
clarify GMT vs UTC |
No edit summary |
||
| Line 67: | Line 67: | ||
| US East || GMT -5 || US Pacific +3 | | US East || GMT -5 || US Pacific +3 | ||
|- | |- | ||
| Central Europe || GMT +1 || EVE +1 | | Central Europe (CET) || GMT +1 || EVE +1 | ||
|- | |||
| Central European Summertime (CEST) || GMT +2 || EVE +2 | |||
|- | |- | ||
| Hawaiian Standard Time || GMT -10 || EVE -10 | | Hawaiian Standard Time || GMT -10 || EVE -10 | ||