More actions
Categorized. |
Tau Hopper (talk | contribs) Ore figures updated. |
||
| Line 5: | Line 5: | ||
{{npcwh|end}} | {{npcwh|end}} | ||
{| | {| cellpadding="5" cellspacing="0" border="1" | ||
|- | |- | ||
| | ! scope="col" | Ore Type | ||
! scope="col" | # of Asteroids | |||
! scope="col" | Site Total (units) | |||
! scope="col" | Site Total (m3) | |||
|- | |- | ||
| | | Arkonor | ||
| align="center" | 2 | |||
| align="center" | 25,000 | |||
| align="center" | 400,000 | |||
|- | |- | ||
|3|| | | Bistot | ||
| align="center" | 3 | |||
| align="center" | 35,000 | |||
| align="center" | 560,000 | |||
|- | |- | ||
| | | Crokite | ||
| align="center" | 3 | |||
| align="center" | 20,000 | |||
| align="center" | 320,000 | |||
|- | |- | ||
|4|| | | Dark Ochre | ||
| align="center" | 4 | |||
| align="center" | 40,000 | |||
| align="center" | 320,000 | |||
|- | |- | ||
|4|| | | Gneiss | ||
| align="center" | 4 | |||
| align="center" | 45,000 | |||
| align="center" | 225,000 | |||
|- | |- | ||
|4|| | | Hedbergite | ||
| align="center" | 4 | |||
| align="center" | 100,000 | |||
| align="center" | 300,000 | |||
|- | |- | ||
|4|| | | Hemorphite | ||
| align="center" | 4 | |||
| align="center" | 100,000 | |||
| align="center" | 300,000 | |||
|- | |- | ||
| | | Jaspet | ||
| align="center" | 4 | |||
| align="center" | 120,000 | |||
| align="center" | 240,000 | |||
|- | |- | ||
| | | Kernite | ||
| align="center" | 11 | |||
| align="center" | 400,000 | |||
| align="center" | 480,000 | |||
|- | |- | ||
| | | Mercoxit | ||
| align="center" | 1 | |||
| align="center" | 10,000 | |||
| align="center" | 400,000 | |||
|- | |- | ||
| | | Omber | ||
| align="center" | 10 | |||
| align="center" | 400,000 | |||
| align="center" | 240,000 | |||
|- | |- | ||
| | | Plagioclase | ||
| align="center" | 12 | |||
| align="center" | 750,000 | |||
| align="center" | 262,500 | |||
|- | |- | ||
| | | Pyroxeres | ||
| align="center" | 11 | |||
| align="center" | 868,000 | |||
| align="center" | 260,400 | |||
|- | |- | ||
| | | Scordite | ||
| align="center" | 13 | |||
| align="center" | 645,000 | |||
| align="center" | 96,750 | |||
|- | |- | ||
| | | Spodumain | ||
| align="center" | 4 | |||
| align="center" | 40,000 | |||
| align="center" | 640,000 | |||
|- | |||
| Veldspar | |||
| align="center" | 14 | |||
| align="center" | 1,185,000 | |||
| align="center" | 118,500 | |||
|} | |} | ||
[[Category:Wormhole sites]] | [[Category:Wormhole sites]] | ||
[[Category:Ore sites]] | |||
Revision as of 15:47, 9 April 2019
| Site Running Notes |
|---|
|
| Sleeper Ship Name | Effect(s) | Sig | Speed | Attack | Orbit | DPS/Volley | DPS/Volley | EHP | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
|
|
2x Awakened Defender |
|
|
|
15 km |
28 |
28 |
|
| Ore Type | # of Asteroids | Site Total (units) | Site Total (m3) |
|---|---|---|---|
| Arkonor | 2 | 25,000 | 400,000 |
| Bistot | 3 | 35,000 | 560,000 |
| Crokite | 3 | 20,000 | 320,000 |
| Dark Ochre | 4 | 40,000 | 320,000 |
| Gneiss | 4 | 45,000 | 225,000 |
| Hedbergite | 4 | 100,000 | 300,000 |
| Hemorphite | 4 | 100,000 | 300,000 |
| Jaspet | 4 | 120,000 | 240,000 |
| Kernite | 11 | 400,000 | 480,000 |
| Mercoxit | 1 | 10,000 | 400,000 |
| Omber | 10 | 400,000 | 240,000 |
| Plagioclase | 12 | 750,000 | 262,500 |
| Pyroxeres | 11 | 868,000 | 260,400 |
| Scordite | 13 | 645,000 | 96,750 |
| Spodumain | 4 | 40,000 | 640,000 |
| Veldspar | 14 | 1,185,000 | 118,500 |