More actions
Categorized. |
Tau Hopper (talk | contribs) Ore figures updated. |
||
| Line 7: | Line 7: | ||
{| class="wikitable sortable" | {| class="wikitable sortable" | ||
|- | |- | ||
| | ! scope="col" style="background-color:#222222;" | Ore Type | ||
! scope="col" style="background-color:#222222;" | # of Asteroids | |||
! scope="col" style="background-color:#222222;" | Site Total (units) | |||
! scope="col" style="background-color:#222222;" | Site Total (m3) | |||
|- | |- | ||
| | | style="padding: 5px;" | Arkonor | ||
| align="center" | 4 | |||
| align="center" | 20,000 | |||
| align="center" | 320,000 | |||
|- | |- | ||
| | | style="padding: 5px;" | Bistot | ||
| align="center" | 6 | |||
| align="center" | 30,000 | |||
| align="center" | 480,000 | |||
|- | |- | ||
| | | style="padding: 5px;" | Crokite | ||
| align="center" | 2 | |||
| align="center" | 25,000 | |||
| align="center" | 400,000 | |||
|- | |- | ||
|1|| | | style="padding: 5px;" | Dark Ochre | ||
| align="center" | 1 | |||
| align="center" | 30,000 | |||
| align="center" | 240,000 | |||
|- | |- | ||
| | | style="padding: 5px;" | Gneiss | ||
| align="center" | 1 | |||
| align="center" | 35,000 | |||
| align="center" | 175,000 | |||
|- | |- | ||
| | | style="padding: 5px;" | Hedbergite | ||
| align="center" | 6 | |||
| align="center" | 103,000 | |||
| align="center" | 309,000 | |||
|- | |- | ||
| | | style="padding: 5px;" | Hemorphite | ||
| align="center" | 9 | |||
| align="center" | 104,000 | |||
| align="center" | 312,000 | |||
|- | |- | ||
| | | style="padding: 5px;" | Jaspet | ||
| align="center" | 5 | |||
| align="center" | 120,000 | |||
| align="center" | 240,000 | |||
|- | |- | ||
| | | style="padding: 5px;" | Kernite | ||
| align="center" | 7 | |||
| align="center" | 295,000 | |||
| align="center" | 354,000 | |||
|- | |- | ||
|5|| | | style="padding: 5px;" | Omber | ||
| align="center" | 5 | |||
| align="center" | 300,000 | |||
| align="center" | 180,000 | |||
|- | |- | ||
|5|| | | style="padding: 5px;" | Plagioclase | ||
| align="center" | 5 | |||
| align="center" | 230,000 | |||
| align="center" | 80,500 | |||
|- | |- | ||
| | | style="padding: 5px;" | Pyroxeres | ||
| align="center" | 5 | |||
| align="center" | 250,000 | |||
| align="center" | 75,000 | |||
|- | |- | ||
| | | style="padding: 5px;" | Spodumain | ||
| align="center" | 1 | |||
| align="center" | 15,000 | |||
| align="center" | 240,000 | |||
|- | |||
| style="padding: 5px;" | Veldspar | |||
| align="center" | 6 | |||
| align="center" | 373,000 | |||
| align="center" | 37,300 | |||
|} | |} | ||
[[Category:Wormhole sites]] | [[Category:Wormhole sites]] | ||
[[Category:Ore sites]] | |||
Revision as of 21:09, 9 April 2019
| Site Running Notes |
|---|
|
| Sleeper Ship Name | Effect(s) | Sig | Speed | Attack | Orbit | DPS/Volley | DPS/Volley | EHP | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
|
|
1x Awakened Escort |
|
|
|
45 km |
44 |
10 |
|
|
|
2x Emergent Watchman |
|
|
|
|
5 km |
4 |
10 |
|
| Ore Type | # of Asteroids | Site Total (units) | Site Total (m3) |
|---|---|---|---|
| Arkonor | 4 | 20,000 | 320,000 |
| Bistot | 6 | 30,000 | 480,000 |
| Crokite | 2 | 25,000 | 400,000 |
| Dark Ochre | 1 | 30,000 | 240,000 |
| Gneiss | 1 | 35,000 | 175,000 |
| Hedbergite | 6 | 103,000 | 309,000 |
| Hemorphite | 9 | 104,000 | 312,000 |
| Jaspet | 5 | 120,000 | 240,000 |
| Kernite | 7 | 295,000 | 354,000 |
| Omber | 5 | 300,000 | 180,000 |
| Plagioclase | 5 | 230,000 | 80,500 |
| Pyroxeres | 5 | 250,000 | 75,000 |
| Spodumain | 1 | 15,000 | 240,000 |
| Veldspar | 6 | 373,000 | 37,300 |