More actions
Categorized. |
Tau Hopper (talk | contribs) Ore figures updated. |
||
| Line 7: | Line 7: | ||
{{npcwh|end}} | {{npcwh|end}} | ||
{| | {| cellpadding="5" cellspacing="0" border="1" | ||
|- | |- | ||
| | ! scope="col" | Ore Type | ||
! scope="col" | # of Asteroids | |||
! scope="col" | Site Total (units) | |||
! scope="col" | Site Total (m3) | |||
|- | |- | ||
| | | Arkonor | ||
| align="center" | 4 | |||
| align="center" | 40,000 | |||
| align="center" | 640,000 | |||
|- | |- | ||
|5|| | | Bistot | ||
| align="center" | 5 | |||
| align="center" | 60,000 | |||
| align="center" | 960,000 | |||
|- | |- | ||
|5|| | | Crokite | ||
| align="center" | 5 | |||
| align="center" | 60,000 | |||
| align="center" | 960,000 | |||
|- | |- | ||
| | | Dark Ochre | ||
| align="center" | 5 | |||
| align="center" | 60,000 | |||
| align="center" | 480,000 | |||
|- | |- | ||
| | | Gneiss | ||
| align="center" | 6 | |||
| align="center" | 68,000 | |||
| align="center" | 340,000 | |||
|- | |- | ||
| | | Hedbergite | ||
| align="center" | 7 | |||
| align="center" | 200,000 | |||
| align="center" | 600,000 | |||
|- | |- | ||
| | | Hemorphite | ||
| align="center" | 10 | |||
| align="center" | 300,000 | |||
| align="center" | 900,000 | |||
|- | |- | ||
| | | Jaspet | ||
| align="center" | 11 | |||
| align="center" | 470,000 | |||
| align="center" | 940,000 | |||
|- | |- | ||
| | | Kernite | ||
| align="center" | 12 | |||
| align="center" | 500,000 | |||
| align="center" | 600,000 | |||
|- | |- | ||
| | | Mercoxit | ||
| align="center" | 2 | |||
| align="center" | 35,000 | |||
| align="center" | 1,400,000 | |||
|- | |- | ||
| | | Omber | ||
| align="center" | 12 | |||
| align="center" | 500,000 | |||
| align="center" | 300,000 | |||
|- | |- | ||
| | | Plagioclase | ||
| align="center" | 10 | |||
| align="center" | 768,000 | |||
| align="center" | 268,800 | |||
|- | |- | ||
| | | Pyroxeres | ||
| align="center" | 10 | |||
| align="center" | 766,800 | |||
| align="center" | 230,040 | |||
|- | |- | ||
|8|| | | Scordite | ||
| align="center" | 8 | |||
| align="center" | 660,000 | |||
| align="center" | 99,000 | |||
|- | |- | ||
| | | Spodumain | ||
| align="center" | 8 | |||
| align="center" | 200,000 | |||
| align="center" | 3,200,000 | |||
|- | |||
| Veldspar | |||
| align="center" | 11 | |||
| align="center" | 930,000 | |||
| align="center" | 93,000 | |||
|} | |} | ||
[[Category:Wormhole sites]] | [[Category:Wormhole sites]] | ||
[[Category:Ore sites]] | |||
Revision as of 15:33, 9 April 2019
| Site Running Notes |
|---|
|
| Sleeper Ship Name | Effect(s) | Sig | Speed | Attack | Orbit | DPS/Volley | DPS/Volley | EHP | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
|
1x Sleepless Sentinel |
|
|
|
|
19 km |
202 |
264 |
|
| Ore Type | # of Asteroids | Site Total (units) | Site Total (m3) |
|---|---|---|---|
| Arkonor | 4 | 40,000 | 640,000 |
| Bistot | 5 | 60,000 | 960,000 |
| Crokite | 5 | 60,000 | 960,000 |
| Dark Ochre | 5 | 60,000 | 480,000 |
| Gneiss | 6 | 68,000 | 340,000 |
| Hedbergite | 7 | 200,000 | 600,000 |
| Hemorphite | 10 | 300,000 | 900,000 |
| Jaspet | 11 | 470,000 | 940,000 |
| Kernite | 12 | 500,000 | 600,000 |
| Mercoxit | 2 | 35,000 | 1,400,000 |
| Omber | 12 | 500,000 | 300,000 |
| Plagioclase | 10 | 768,000 | 268,800 |
| Pyroxeres | 10 | 766,800 | 230,040 |
| Scordite | 8 | 660,000 | 99,000 |
| Spodumain | 8 | 200,000 | 3,200,000 |
| Veldspar | 11 | 930,000 | 93,000 |