More actions
Categorized. |
Tau Hopper (talk | contribs) Ore figures updated. |
||
| Line 6: | Line 6: | ||
{| class="wikitable sortable" | {| class="wikitable sortable" | ||
|- | |- | ||
| | ! scope="col" style="background-color:#222222;" | Ore Type | ||
! scope="col" style="background-color:#222222;" | # of Asteroids | |||
! scope="col" style="background-color:#222222;" | Site Total (units) | |||
! scope="col" style="background-color:#222222;" | Site Total (m3) | |||
|- | |- | ||
|1|| | | style="padding: 5px;" | Arkonor | ||
| align="center" | 1 | |||
| align="center" | 35,000 | |||
| align="center" | 560,000 | |||
|- | |- | ||
|1|| | | style="padding: 5px;" | Bistot | ||
| align="center" | 1 | |||
| align="center" | 50,000 | |||
| align="center" | 800,000 | |||
|- | |- | ||
|1|| | | style="padding: 5px;" | Crokite | ||
| align="center" | 1 | |||
| align="center" | 40,000 | |||
| align="center" | 640,000 | |||
|- | |- | ||
|1|| | | style="padding: 5px;" | Dark Ochre | ||
| align="center" | 1 | |||
| align="center" | 50,000 | |||
| align="center" | 400,000 | |||
|- | |- | ||
|1|| | | style="padding: 5px;" | Gneiss | ||
| align="center" | 1 | |||
| align="center" | 60,000 | |||
| align="center" | 300,000 | |||
|- | |- | ||
|1|| | | style="padding: 5px;" | Hedbergite | ||
| align="center" | 1 | |||
| align="center" | 68,000 | |||
| align="center" | 204,000 | |||
|- | |- | ||
|1|| | | style="padding: 5px;" | Hemorphite | ||
| align="center" | 1 | |||
| align="center" | 68,000 | |||
| align="center" | 204,000 | |||
|- | |- | ||
| | | style="padding: 5px;" | Jaspet | ||
| align="center" | 1 | |||
| align="center" | 120,000 | |||
| align="center" | 240,000 | |||
|- | |- | ||
| | | style="padding: 5px;" | Kernite | ||
| align="center" | 4 | |||
| align="center" | 400,000 | |||
| align="center" | 480,000 | |||
|- | |- | ||
| | | style="padding: 5px;" | Mercoxit | ||
| align="center" | 1 | |||
| align="center" | 10,000 | |||
| align="center" | 400,000 | |||
|- | |- | ||
| | | style="padding: 5px;" | Omber | ||
| align="center" | 3 | |||
| align="center" | 400,000 | |||
| align="center" | 240,000 | |||
|- | |- | ||
|1||Spodumain||50,000 | | style="padding: 5px;" | Scordite | ||
| align="center" | 1 | |||
| align="center" | 150,000 | |||
| align="center" | 22,500 | |||
|- | |||
| style="padding: 5px;" | Spodumain | |||
| align="center" | 1 | |||
| align="center" | 50,000 | |||
| align="center" | 800,000 | |||
|} | |} | ||
[[Category:Wormhole sites]] | [[Category:Wormhole sites]] | ||
[[Category:Ore sites]] | |||
Revision as of 21:19, 9 April 2019
| Site Running Notes |
|---|
|
| Sleeper Ship Name | Effect(s) | Sig | Speed | Attack | Orbit | DPS/Volley | DPS/Volley | EHP | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
|
|
2x Awakened Patroller |
|
|
|
15 km |
20 |
20 |
|
| Ore Type | # of Asteroids | Site Total (units) | Site Total (m3) |
|---|---|---|---|
| Arkonor | 1 | 35,000 | 560,000 |
| Bistot | 1 | 50,000 | 800,000 |
| Crokite | 1 | 40,000 | 640,000 |
| Dark Ochre | 1 | 50,000 | 400,000 |
| Gneiss | 1 | 60,000 | 300,000 |
| Hedbergite | 1 | 68,000 | 204,000 |
| Hemorphite | 1 | 68,000 | 204,000 |
| Jaspet | 1 | 120,000 | 240,000 |
| Kernite | 4 | 400,000 | 480,000 |
| Mercoxit | 1 | 10,000 | 400,000 |
| Omber | 3 | 400,000 | 240,000 |
| Scordite | 1 | 150,000 | 22,500 |
| Spodumain | 1 | 50,000 | 800,000 |