More actions
| Line 9: | Line 9: | ||
{| class="wikitable" | {| class="wikitable" | ||
|- style="background-color: #2F4F4F;" | |||
| Ore Type | |||
| Uncompressed Volume | |||
| Compressed Volume | |||
| Tritanium | |||
| Pyerite | |||
| Mexallaon | |||
| Isogen | |||
| Nocxium | |||
| Megacyte | |||
| Zydrine | |||
| Morphite | |||
|- style="background-color: # | | Location | ||
|- style="background-color: #333333;" | |||
| Veldspar | | Veldspar | ||
| 0.1 | | 0.1 | ||
| Line 34: | Line 35: | ||
| | | | ||
| <span style="color:#00FFFF">1.0 (All Space)</span> | | <span style="color:#00FFFF">1.0 (All Space)</span> | ||
|- style="background-color: # | |- style="background-color: #333333;" | ||
| Concentrated Veldspar '''<span style="color:#FFB6C1">(+5%)</span>''' | | Concentrated Veldspar '''<span style="color:#FFB6C1">(+5%)</span>''' | ||
| 0.1 | | 0.1 | ||
| Line 47: | Line 48: | ||
| | | | ||
| <span style="color:#00FFFF">1.0 (All Space)</span> | | <span style="color:#00FFFF">1.0 (All Space)</span> | ||
|- style="background-color: # | |- style="background-color: #333333;" | ||
| Dense Veldspar '''<span style="color:#FF1493">(+10%)</span>''' | | Dense Veldspar '''<span style="color:#FF1493">(+10%)</span>''' | ||
| 0.1 | | 0.1 | ||
| Line 60: | Line 61: | ||
| | | | ||
| <span style="color:#00FFFF">1.0 (All Space)</span> | | <span style="color:#00FFFF">1.0 (All Space)</span> | ||
|- style="background-color: # | |- style="background-color: #000000;" | ||
| Scordite | | Scordite | ||
| 0.15 | | 0.15 | ||
| Line 73: | Line 74: | ||
| | | | ||
| <span style="color:#00FFFF">1.0 (All Space)</span> | | <span style="color:#00FFFF">1.0 (All Space)</span> | ||
|- style="background-color: # | |- style="background-color: #000000;" | ||
| Condensed Scordite '''<span style="color:#FFB6C1">(+5%)</span>''' | | Condensed Scordite '''<span style="color:#FFB6C1">(+5%)</span>''' | ||
| 0.15 | | 0.15 | ||
| Line 86: | Line 87: | ||
| | | | ||
| <span style="color:#00FFFF">1.0 (All Space)</span> | | <span style="color:#00FFFF">1.0 (All Space)</span> | ||
|- style="background-color: # | |- style="background-color: #000000;" | ||
| Massive Scordite '''<span style="color:#FF1493">(+10%)</span>''' | | Massive Scordite '''<span style="color:#FF1493">(+10%)</span>''' | ||
| 0.15 | | 0.15 | ||
| Line 99: | Line 100: | ||
| | | | ||
| <span style="color:#00FFFF">1.0 (All Space)</span> | | <span style="color:#00FFFF">1.0 (All Space)</span> | ||
|- style="background-color: # | |- style="background-color: #333333;" | ||
| Pyroxeres | | Pyroxeres | ||
| 0.3 | | 0.3 | ||
| Line 112: | Line 113: | ||
| | | | ||
| <span style="color:#48F0C0">0.9 (Amarr, Caldari)</span> | | <span style="color:#48F0C0">0.9 (Amarr, Caldari)</span> | ||
|- style="background-color: # | |- style="background-color: #333333;" | ||
| Solid Pyroxeres '''<span style="color:#FFB6C1">(+5%)</span>''' | | Solid Pyroxeres '''<span style="color:#FFB6C1">(+5%)</span>''' | ||
| 0.3 | | 0.3 | ||
| Line 125: | Line 126: | ||
| | | | ||
| <span style="color:#48F0C0">0.9 (Amarr, Caldari)</span> | | <span style="color:#48F0C0">0.9 (Amarr, Caldari)</span> | ||
|- style="background-color: # | |- style="background-color: #333333;" | ||
| Viscous Pyroxeres '''<span style="color:#FF1493">(+10%)</span>''' | | Viscous Pyroxeres '''<span style="color:#FF1493">(+10%)</span>''' | ||
| 0.3 | | 0.3 | ||
| Line 138: | Line 139: | ||
| | | | ||
| <span style="color:#48F0C0">0.9 (Amarr, Caldari)</span> | | <span style="color:#48F0C0">0.9 (Amarr, Caldari)</span> | ||
|- style="background-color: # | |- style="background-color: #000000;" | ||
| Plagioclase | | Plagioclase | ||
| 0.35 | | 0.35 | ||
| Line 151: | Line 152: | ||
| | | | ||
| <span style="color:#48F0C0">0.9 (Gallente, Minmatar)</span>, <span style="color:#7FFF00">0.7 (Caldari)</span> | | <span style="color:#48F0C0">0.9 (Gallente, Minmatar)</span>, <span style="color:#7FFF00">0.7 (Caldari)</span> | ||
|- style="background-color: # | |- style="background-color: #000000;" | ||
| Azure Plagioclase '''<span style="color:#FFB6C1">(+5%)</span>''' | | Azure Plagioclase '''<span style="color:#FFB6C1">(+5%)</span>''' | ||
| 0.35 | | 0.35 | ||
| Line 164: | Line 165: | ||
| | | | ||
| <span style="color:#48F0C0">0.9 (Gallente, Minmatar)</span>, <span style="color:#7FFF00">0.7 (Caldari)</span> | | <span style="color:#48F0C0">0.9 (Gallente, Minmatar)</span>, <span style="color:#7FFF00">0.7 (Caldari)</span> | ||
|- style="background-color: # | |- style="background-color: #000000;" | ||
| Rich Plagioclase '''<span style="color:#FF1493">(+10%)</span>''' | | Rich Plagioclase '''<span style="color:#FF1493">(+10%)</span>''' | ||
| 0.35 | | 0.35 | ||
| Line 177: | Line 178: | ||
| | | | ||
| <span style="color:#48F0C0">0.9 (Gallente, Minmatar)</span>, <span style="color:#7FFF00">0.7 (Caldari)</span> | | <span style="color:#48F0C0">0.9 (Gallente, Minmatar)</span>, <span style="color:#7FFF00">0.7 (Caldari)</span> | ||
|- style="background-color: # | |- style="background-color: #333333;" | ||
| Omber | | Omber | ||
| 0.6 | | 0.6 | ||
| Line 190: | Line 191: | ||
| | | | ||
| <span style="color:#7FFF00">0.7 (Gallente, Minmatar)</span> | | <span style="color:#7FFF00">0.7 (Gallente, Minmatar)</span> | ||
|- style="background-color: # | |- style="background-color: #333333;" | ||
| Silvery Omber '''<span style="color:#FFB6C1">(+5%)</span>''' | | Silvery Omber '''<span style="color:#FFB6C1">(+5%)</span>''' | ||
| 0.6 | | 0.6 | ||
| Line 203: | Line 204: | ||
| | | | ||
| <span style="color:#7FFF00">0.7 (Gallente, Minmatar)</span> | | <span style="color:#7FFF00">0.7 (Gallente, Minmatar)</span> | ||
|- style="background-color: # | |- style="background-color: #333333;" | ||
| Golden Omber '''<span style="color:#FF1493">(+10%)</span>''' | | Golden Omber '''<span style="color:#FF1493">(+10%)</span>''' | ||
| 0.6 | | 0.6 | ||
| Line 216: | Line 217: | ||
| | | | ||
| <span style="color:#7FFF00">0.7 (Gallente, Minmatar)</span> | | <span style="color:#7FFF00">0.7 (Gallente, Minmatar)</span> | ||
|- style="background-color: # | |- style="background-color: #000000;" | ||
| Kernite | | Kernite | ||
| 1.2 | | 1.2 | ||
| Line 229: | Line 230: | ||
| | | | ||
| <span style="color:#7FFF00">0.7 (Amarr)</span>, <span style="color:#D77700">0.4 (Caldari, Minmatar)</span> | | <span style="color:#7FFF00">0.7 (Amarr)</span>, <span style="color:#D77700">0.4 (Caldari, Minmatar)</span> | ||
|- style="background-color: # | |- style="background-color: #000000;" | ||
| Luminous Kernite '''<span style="color:#FFB6C1">(+5%)</span>''' | | Luminous Kernite '''<span style="color:#FFB6C1">(+5%)</span>''' | ||
| 1.2 | | 1.2 | ||
| Line 242: | Line 243: | ||
| | | | ||
| <span style="color:#7FFF00">0.7 (Amarr)</span>, <span style="color:#D77700">0.4 (Caldari, Minmatar)</span> | | <span style="color:#7FFF00">0.7 (Amarr)</span>, <span style="color:#D77700">0.4 (Caldari, Minmatar)</span> | ||
|- style="background-color: # | |- style="background-color: #000000;" | ||
| Fiery kernite '''<span style="color:#FF1493">(+10%)</span>''' | | Fiery kernite '''<span style="color:#FF1493">(+10%)</span>''' | ||
| 1.2 | | 1.2 | ||
| Line 255: | Line 256: | ||
| | | | ||
| <span style="color:#7FFF00">0.7 (Amarr)</span>, <span style="color:#D77700">0.4 (Caldari, Minmatar)</span> | | <span style="color:#7FFF00">0.7 (Amarr)</span>, <span style="color:#D77700">0.4 (Caldari, Minmatar)</span> | ||
|- style="background-color: # | |- style="background-color: #333333;" | ||
| Jaspet | | Jaspet | ||
| 2 | | 2 | ||
| Line 268: | Line 269: | ||
| | | | ||
| <span style="color:#D77700">0.4 (Amarr, Gallente)</span> | | <span style="color:#D77700">0.4 (Amarr, Gallente)</span> | ||
|- style="background-color: # | |- style="background-color: #333333;" | ||
| Pure Jaspet '''<span style="color:#FFB6C1">(+5%)</span>''' | | Pure Jaspet '''<span style="color:#FFB6C1">(+5%)</span>''' | ||
| 2 | | 2 | ||
| Line 281: | Line 282: | ||
| | | | ||
| <span style="color:#D77700">0.4 (Amarr, Gallente)</span> | | <span style="color:#D77700">0.4 (Amarr, Gallente)</span> | ||
|- style="background-color: # | |- style="background-color: #333333;" | ||
| Pristine Jaspet '''<span style="color:#FF1493">(+10%)</span>''' | | Pristine Jaspet '''<span style="color:#FF1493">(+10%)</span>''' | ||
| 2 | | 2 | ||
| Line 294: | Line 295: | ||
| | | | ||
| <span style="color:#D77700">0.4 (Amarr, Gallente)</span> | | <span style="color:#D77700">0.4 (Amarr, Gallente)</span> | ||
|- style="background-color: # | |- style="background-color: #000000;" | ||
| Hemorphite | | Hemorphite | ||
| 3 | | 3 | ||
| Line 307: | Line 308: | ||
| | | | ||
| <span style="color:#F04800">0.2 (Amarr, Gallente)</span> | | <span style="color:#F04800">0.2 (Amarr, Gallente)</span> | ||
|- style="background-color: # | |- style="background-color: #000000;" | ||
| Vivid Hemorphite '''<span style="color:#FFB6C1">(+5%)</span>''' | | Vivid Hemorphite '''<span style="color:#FFB6C1">(+5%)</span>''' | ||
| 3 | | 3 | ||
| Line 320: | Line 321: | ||
| | | | ||
| <span style="color:#F04800">0.2 (Amarr, Gallente)</span> | | <span style="color:#F04800">0.2 (Amarr, Gallente)</span> | ||
|- style="background-color: # | |- style="background-color: #000000;" | ||
| Radiant Hemorphite '''<span style="color:#FF1493">(+10%)</span>''' | | Radiant Hemorphite '''<span style="color:#FF1493">(+10%)</span>''' | ||
| 3 | | 3 | ||
| Line 333: | Line 334: | ||
| | | | ||
| <span style="color:#F04800">0.2 (Amarr, Gallente)</span> | | <span style="color:#F04800">0.2 (Amarr, Gallente)</span> | ||
|- style="background-color: # | |- style="background-color: #333333;" | ||
| Hedbergite | | Hedbergite | ||
| 3 | | 3 | ||
| Line 346: | Line 347: | ||
| | | | ||
| <span style="color:#F04800">0.2 (Amarr, Gallente)</span> | | <span style="color:#F04800">0.2 (Amarr, Gallente)</span> | ||
|- style="background-color: # | |- style="background-color: #333333;" | ||
| Vitric Hedbergite '''<span style="color:#FFB6C1">(+5%)</span>''' | | Vitric Hedbergite '''<span style="color:#FFB6C1">(+5%)</span>''' | ||
| 3 | | 3 | ||
| Line 359: | Line 360: | ||
| | | | ||
| <span style="color:#F04800">0.2 (Amarr, Gallente)</span> | | <span style="color:#F04800">0.2 (Amarr, Gallente)</span> | ||
|- style="background-color: # | |- style="background-color: #333333;" | ||
| Glazed Hedbergite '''<span style="color:#FF1493">(+10%)</span>''' | | Glazed Hedbergite '''<span style="color:#FF1493">(+10%)</span>''' | ||
| 3 | | 3 | ||
| Line 372: | Line 373: | ||
| | | | ||
| <span style="color:#F04800">0.2 (Amarr, Gallente)</span> | | <span style="color:#F04800">0.2 (Amarr, Gallente)</span> | ||
|- style="background-color: # | |- style="background-color: #000000;" | ||
| Gneiss | | Gneiss | ||
| 5 | | 5 | ||
| Line 385: | Line 386: | ||
| | | | ||
| <span style="color:#F00000">-0.4 (Amarr, Minmatar)</span> | | <span style="color:#F00000">-0.4 (Amarr, Minmatar)</span> | ||
|- style="background-color: # | |- style="background-color: #000000;" | ||
| Iridescent Gneiss '''<span style="color:#FFB6C1">(+5%)</span>''' | | Iridescent Gneiss '''<span style="color:#FFB6C1">(+5%)</span>''' | ||
| 5 | | 5 | ||
| Line 398: | Line 399: | ||
| | | | ||
| <span style="color:#F00000">-0.4 (Amarr, Minmatar)</span> | | <span style="color:#F00000">-0.4 (Amarr, Minmatar)</span> | ||
|- style="background-color: # | |- style="background-color: #000000;" | ||
| Prismatic Gneiss '''<span style="color:#FF1493">(+10%)</span>''' | | Prismatic Gneiss '''<span style="color:#FF1493">(+10%)</span>''' | ||
| 5 | | 5 | ||
| Line 411: | Line 412: | ||
| | | | ||
| <span style="color:#F00000">-0.4 (Amarr, Minmatar)</span> | | <span style="color:#F00000">-0.4 (Amarr, Minmatar)</span> | ||
|- style="background-color: # | |- style="background-color: #333333;" | ||
| Dark Ochre | | Dark Ochre | ||
| 8 | | 8 | ||
| Line 424: | Line 425: | ||
| | | | ||
| <span style="color:#F00000">-0.2 (Caldari, Gallente)</span> | | <span style="color:#F00000">-0.2 (Caldari, Gallente)</span> | ||
|- style="background-color: # | |- style="background-color: #333333;" | ||
| Onyx Ochre '''<span style="color:#FFB6C1">(+5%)</span>''' | | Onyx Ochre '''<span style="color:#FFB6C1">(+5%)</span>''' | ||
| 8 | | 8 | ||
| Line 437: | Line 438: | ||
| | | | ||
| <span style="color:#F00000">-0.2 (Caldari, Gallente)</span> | | <span style="color:#F00000">-0.2 (Caldari, Gallente)</span> | ||
|- style="background-color: # | |- style="background-color: #333333;" | ||
| Obsidian Ochre '''<span style="color:#FF1493">(+10%)</span>''' | | Obsidian Ochre '''<span style="color:#FF1493">(+10%)</span>''' | ||
| 8 | | 8 | ||
| Line 450: | Line 451: | ||
| | | | ||
| <span style="color:#F00000">-0.2 (Caldari, Gallente)</span> | | <span style="color:#F00000">-0.2 (Caldari, Gallente)</span> | ||
|- style="background-color: # | |- style="background-color: #000000;" | ||
| Spodumain | | Spodumain | ||
| 16 | | 16 | ||
| Line 463: | Line 464: | ||
| | | | ||
| <span style="color:#F00000">-0.5 (Amarr, Caldari)</span> | | <span style="color:#F00000">-0.5 (Amarr, Caldari)</span> | ||
|- style="background-color: # | |- style="background-color: #000000;" | ||
| Brige Spodumain '''<span style="color:#FFB6C1">(+5%)</span>''' | | Brige Spodumain '''<span style="color:#FFB6C1">(+5%)</span>''' | ||
| 16 | | 16 | ||
| Line 476: | Line 477: | ||
| | | | ||
| <span style="color:#F00000">-0.5 (Amarr, Caldari)</span> | | <span style="color:#F00000">-0.5 (Amarr, Caldari)</span> | ||
|- style="background-color: # | |- style="background-color: #000000;" | ||
| Gleaming Spodumain '''<span style="color:#FF1493">(+10%)</span>''' | | Gleaming Spodumain '''<span style="color:#FF1493">(+10%)</span>''' | ||
| 16 | | 16 | ||
| Line 489: | Line 490: | ||
| | | | ||
| <span style="color:#F00000">-0.5 (Amarr, Caldari)</span> | | <span style="color:#F00000">-0.5 (Amarr, Caldari)</span> | ||
|- style="background-color: # | |- style="background-color: #333333;" | ||
| Crokite | | Crokite | ||
| 16 | | 16 | ||
| Line 502: | Line 503: | ||
| | | | ||
| <span style="color:#F00000">-0.5 (Amarr, Caldari, Gallente)</span> | | <span style="color:#F00000">-0.5 (Amarr, Caldari, Gallente)</span> | ||
|- style="background-color: # | |- style="background-color: #333333;" | ||
| Sharp Crokite '''<span style="color:#FFB6C1">(+5%)</span>''' | | Sharp Crokite '''<span style="color:#FFB6C1">(+5%)</span>''' | ||
| 16 | | 16 | ||
| Line 515: | Line 516: | ||
| | | | ||
| <span style="color:#F00000">-0.5 (Amarr, Caldari, Gallente)</span> | | <span style="color:#F00000">-0.5 (Amarr, Caldari, Gallente)</span> | ||
|- style="background-color: # | |- style="background-color: #333333;" | ||
| Crystalline Crokite '''<span style="color:#FF1493">(+10%)</span>''' | | Crystalline Crokite '''<span style="color:#FF1493">(+10%)</span>''' | ||
| 16 | | 16 | ||
| Line 528: | Line 529: | ||
| | | | ||
| <span style="color:#F00000">-0.5 (Amarr, Caldari, Gallente)</span> | | <span style="color:#F00000">-0.5 (Amarr, Caldari, Gallente)</span> | ||
|- style="background-color: # | |- style="background-color: #000000;" | ||
| Bistot | | Bistot | ||
| 16 | | 16 | ||
| Line 541: | Line 542: | ||
| | | | ||
| <span style="color:#F00000">-0.6 (All Space)</span> | | <span style="color:#F00000">-0.6 (All Space)</span> | ||
|- style="background-color: # | |- style="background-color: #000000;" | ||
| Triclinic Bistot '''<span style="color:#FFB6C1">(+5%)</span>''' | | Triclinic Bistot '''<span style="color:#FFB6C1">(+5%)</span>''' | ||
| 16 | | 16 | ||
| Line 554: | Line 555: | ||
| | | | ||
| <span style="color:#F00000">-0.6 (All Space)</span> | | <span style="color:#F00000">-0.6 (All Space)</span> | ||
|- style="background-color: # | |- style="background-color: #000000;" | ||
| Monoclinic Bistot '''<span style="color:#FF1493">(+10%)</span>''' | | Monoclinic Bistot '''<span style="color:#FF1493">(+10%)</span>''' | ||
| 16 | | 16 | ||
| Line 567: | Line 568: | ||
| | | | ||
| <span style="color:#F00000">-0.6 (All Space)</span> | | <span style="color:#F00000">-0.6 (All Space)</span> | ||
|- style="background-color: # | |- style="background-color: #333333;" | ||
| Arkonor | | Arkonor | ||
| 16 | | 16 | ||
| Line 580: | Line 581: | ||
| | | | ||
| <span style="color:#F00000">-0.6 (All Space)</span> | | <span style="color:#F00000">-0.6 (All Space)</span> | ||
|- style="background-color: # | |- style="background-color: #333333;" | ||
| Crimson Arkonor '''<span style="color:#FFB6C1">(+5%)</span>''' | | Crimson Arkonor '''<span style="color:#FFB6C1">(+5%)</span>''' | ||
| 16 | | 16 | ||
| Line 593: | Line 594: | ||
| | | | ||
| <span style="color:#F00000">-0.7 (All Space)</span> | | <span style="color:#F00000">-0.7 (All Space)</span> | ||
|- style="background-color: # | |- style="background-color: #333333;" | ||
| Prime Arkonor '''<span style="color:#FF1493">(+10%)</span>''' | | Prime Arkonor '''<span style="color:#FF1493">(+10%)</span>''' | ||
| 16 | | 16 | ||
| Line 606: | Line 607: | ||
| | | | ||
| <span style="color:#F00000">-0.7 (All Space)</span> | | <span style="color:#F00000">-0.7 (All Space)</span> | ||
|- style="background-color: # | |- style="background-color: #000000;" | ||
| Mercoxit | | Mercoxit | ||
| 40 | | 40 | ||
| Line 619: | Line 620: | ||
| 293 | | 293 | ||
| <span style="color:#F00000">-0.8 (All Space)</span> | | <span style="color:#F00000">-0.8 (All Space)</span> | ||
|- style="background-color: # | |- style="background-color: #000000;" | ||
| Magma Mercoxit '''<span style="color:#FFB6C1">(+5%)</span>''' | | Magma Mercoxit '''<span style="color:#FFB6C1">(+5%)</span>''' | ||
| 40 | | 40 | ||
| Line 632: | Line 633: | ||
| 308 | | 308 | ||
| <span style="color:#F00000">-0.8 (All Space)</span> | | <span style="color:#F00000">-0.8 (All Space)</span> | ||
|- style="background-color: # | |- style="background-color: #000000;" | ||
| Vitreous Mercoxit '''<span style="color:#FF1493">(+10%)</span>''' | | Vitreous Mercoxit '''<span style="color:#FF1493">(+10%)</span>''' | ||
| 40 | | 40 | ||
| Line 645: | Line 646: | ||
| 323 | | 323 | ||
| <span style="color:#F00000">-0.8 (All Space)</span> | | <span style="color:#F00000">-0.8 (All Space)</span> | ||
|- style="background-color: #2F4F4F;" | |||
| Ore Type | |||
| Uncompressed Volume | |||
| Compressed Volume | |||
| Tritanium | |||
| Pyerite | |||
| Mexallaon | |||
| Isogen | |||
| Nocxium | |||
| Megacyte | |||
| Zydrine | |||
| Morphite | |||
| Location | |||
|} | |} | ||
<br /> | <br /> | ||