More actions
mNo edit summary |
|||
| Line 130: | Line 130: | ||
== Triglavian codes == | == Triglavian codes == | ||
<span style="font-size: | {| class="wikitable" | ||
|- | |||
</span> | ! English | ||
! Triglavian | |||
<span style="font-size: | |- style="vertical-align:middle;" | ||
{{Triglavian| | | <span style="font-size:350%">a</span> | ||
</span> | | <span style="font-size:300%">{{Triglavian|a}}</span> | ||
|- style="vertical-align:middle;" | |||
<span style="font-size: | | <span style="font-size:350%">b</span> | ||
| <span style="font-size:300%">{{Triglavian|b}}</span> | |||
</span> | |- style="vertical-align:middle;" | ||
| <span style="font-size:350%">c</span> | |||
<span style="font-size: | | <span style="font-size:300%">{{Triglavian|c}}</span> | ||
{{Triglavian| | |- style="vertical-align:middle;" | ||
</span> | | <span style="font-size:350%">d</span> | ||
| <span style="font-size:300%">{{Triglavian|d}}</span> | |||
|- style="vertical-align:middle;" | |||
| <span style="font-size:350%">e</span> | |||
| <span style="font-size:300%">{{Triglavian|e}}</span> | |||
|- style="vertical-align:middle;" | |||
| <span style="font-size:350%">f</span> | |||
| <span style="font-size:300%">{{Triglavian|f}}</span> | |||
|- style="vertical-align:middle;" | |||
| <span style="font-size:350%">g</span> | |||
| <span style="font-size:300%">{{Triglavian|g}}</span> | |||
|- style="vertical-align:middle;" | |||
| <span style="font-size:350%">h</span> | |||
| <span style="font-size:300%">{{Triglavian|h}}</span> | |||
|- style="vertical-align:middle;" | |||
| <span style="font-size:350%">i</span> | |||
| <span style="font-size:300%">{{Triglavian|i}}</span> | |||
|- style="vertical-align:middle;" | |||
| <span style="font-size:350%">j</span> | |||
| <span style="font-size:300%">{{Triglavian|j}}</span> | |||
|- style="vertical-align:middle;" | |||
| <span style="font-size:350%">k</span> | |||
| <span style="font-size:300%">{{Triglavian|k}}</span> | |||
|- style="vertical-align:middle;" | |||
| <span style="font-size:350%">l</span> | |||
| <span style="font-size:300%">{{Triglavian|l}}</span> | |||
|- style="vertical-align:middle;" | |||
| <span style="font-size:350%">m</span> | |||
| <span style="font-size:300%">{{Triglavian|m}}</span> | |||
|- style="vertical-align:middle;" | |||
| <span style="font-size:350%">n</span> | |||
| <span style="font-size:300%">{{Triglavian|n}}</span> | |||
|- style="vertical-align:middle;" | |||
| <span style="font-size:350%">o</span> | |||
| <span style="font-size:300%">{{Triglavian|o}}</span> | |||
|- style="vertical-align:middle;" | |||
| <span style="font-size:350%">p</span> | |||
| <span style="font-size:300%">{{Triglavian|p}}</span> | |||
|- style="vertical-align:middle;" | |||
| <span style="font-size:350%">q</span> | |||
| <span style="font-size:300%">{{Triglavian|q}}</span> | |||
|- style="vertical-align:middle;" | |||
| <span style="font-size:350%">r</span> | |||
| <span style="font-size:300%">{{Triglavian|r}}</span> | |||
|- style="vertical-align:middle;" | |||
| <span style="font-size:350%">s</span> | |||
| <span style="font-size:300%">{{Triglavian|s}}</span> | |||
|- style="vertical-align:middle;" | |||
| <span style="font-size:350%">t</span> | |||
| <span style="font-size:300%">{{Triglavian|t}}</span> | |||
|- style="vertical-align:middle;" | |||
| <span style="font-size:350%">u</span> | |||
| <span style="font-size:300%">{{Triglavian|u}}</span> | |||
|- style="vertical-align:middle;" | |||
| <span style="font-size:350%">v</span> | |||
| <span style="font-size:300%">{{Triglavian|v}}</span> | |||
|- style="vertical-align:middle;" | |||
| <span style="font-size:350%">w</span> | |||
| <span style="font-size:300%">{{Triglavian|w}}</span> | |||
|- style="vertical-align:middle;" | |||
| <span style="font-size:350%">x</span> | |||
| <span style="font-size:300%">{{Triglavian|x}}</span> | |||
|- style="vertical-align:middle;" | |||
| <span style="font-size:350%">y</span> | |||
| <span style="font-size:300%">{{Triglavian|y}}</span> | |||
|- style="vertical-align:middle;" | |||
| <span style="font-size:350%">z</span> | |||
| <span style="font-size:300%">{{Triglavian|z}}</span> | |||
|} | |||