Biwako Acami (talk | contribs) No edit summary |
Biwako Acami (talk | contribs) No edit summary |
||
| Line 8: | Line 8: | ||
{| class="wikitable" | {| class="wikitable" | ||
|- | |- | ||
! colspan="7" | Rookie Ships | ! colspan="7" | Pirate Ships | ||
|- | |||
| style="width:100px" | [[Worm]] | |||
|{{icon|isis guristas|22}} | |||
|{{icon|isis frigate|22}} | |||
|{{icon|isis small|22}}{{icon|isis combat|22}} | |||
|{{icon|isis shield|22}} | |||
|{{icon|isis missiles|22}} | |||
|{{icon|isis drones|22}} | |||
|- | |||
| [[Succubus]] | |||
|{{icon|isis sansha|22}} | |||
|{{icon|isis frigate|22}} | |||
|{{icon|isis small|22}}{{icon|isis combat|22}} | |||
|{{icon|isis shield|22}} | |||
|{{icon|isis lasers|22}} | |||
| | |||
|- | |||
| [[Cruor]] | |||
|{{icon|isis blood|22}} | |||
|{{icon|isis frigate|22}} | |||
|{{icon|isis small|22}}{{icon|isis combat|22}}{{icon|isis disruption|22}} | |||
|{{icon|isis armour|22}} | |||
|{{icon|isis lasers|22}} | |||
|{{icon|isis web|22}}{{icon|isis ed|22}} | |||
|- | |||
| [[Dramiel]] | |||
|{{icon|isis angel|22}} | |||
|{{icon|isis frigate|22}} | |||
|{{icon|isis small|22}}{{icon|isis attack|22}} | |||
|{{icon|isis shield|22}} | |||
|{{icon|isis missiles|22}} | |||
| | |||
|- | |||
| [[Daredevil]] | |||
|{{icon|isis serpentis|22}} | |||
|{{icon|isis frigate|22}} | |||
|{{icon|isis small|22}}{{icon|isis attack|22}} | |||
|{{icon|isis armour|22}} | |||
|{{icon|isis projectiles|22}} | |||
|{{icon|isis web|22}} | |||
|- | |||
| [[Astero]] | |||
|{{icon|isis soe|22}} | |||
|{{icon|isis frigate|22}} | |||
|{{icon|isis small|22}}{{icon|isis combat|22}}{{icon|isis exploration|22}} | |||
|{{icon|isis armour|22}} | |||
| | |||
|{{icon|isis drones|22}} | |||
|- | |||
| [[Garmur]] | |||
|{{icon|isis mordu|22}} | |||
|{{icon|isis frigate|22}} | |||
|{{icon|isis small|22}}{{icon|isis tackling|22}}{{icon|isis attack|22}} | |||
|{{icon|isis shield|22}} | |||
|{{icon|isis missiles|22}} | |||
| | |||
|} | |||
{| class="wikitable" s | |||
|- | |||
! colspan="7" | Rookie Ships {{icon|isis small|22}}{{icon|isis combat|22}}{{icon|isis disruption|22}} | |||
|- | |- | ||
| style="width:100px" | [[Impairor]] | | style="width:100px" | [[Impairor]] | ||
|{{icon|isis amarr|22}} | |{{icon|isis amarr|22}} | ||
|{{icon|isis rookie|22}} | |{{icon|isis rookie|22}} | ||
|{{icon|isis armour|22}} | |{{icon|isis armour|22}} | ||
|{{icon|isis lasers|22}} | |{{icon|isis lasers|22}} | ||
|{{icon|isis td|22}} | |{{icon|isis td|22}} | ||
|- | |||
|[[Velator]] | |||
|{{icon|isis gallente|22}} | |||
|{{icon|isis rookie|22}} | |||
|{{icon|isis armour|22}} | |||
|{{icon|isis hybrids|22}} | |||
|{{icon|isis harvesting|22}}{{icon|isis sd|22}} | |||
|- | |- | ||
|[[Ibis]] | |[[Ibis]] | ||
|{{icon|isis caldari|22}} | |{{icon|isis caldari|22}} | ||
|{{icon|isis rookie|22}} | |{{icon|isis rookie|22}} | ||
|{{icon|isis shield|22}} | |{{icon|isis shield|22}} | ||
|{{icon|isis hybrids|22}}{{icon|isis missiles|22}} | |{{icon|isis hybrids|22}}{{icon|isis missiles|22}} | ||
|{{icon|isis ecm|22}} | |{{icon|isis ecm|22}} | ||
|- | |- | ||
|[[ | |[[Reaper]] | ||
|{{icon|isis minmatar|22}} | |||
|{{icon|isis rookie|22}} | |||
|{{icon|isis shield|22}} | |||
|{{icon|isis projectiles|22}} | |||
|{{icon|isis tp|22}} | |||
|- | |||
! colspan="7" | Attack Frigates {{icon|isis small|22}}{{icon|isis tackling|22}}{{icon|isis attack|22}} | |||
|- | |||
| style="width:100px" |[[Executioner]] | |||
|{{icon|isis amarr|22}} | |||
|{{icon|isis frigate|22}} | |||
|{{icon|isis armour|22}} | |||
|{{icon|isis lasers|22}} | |||
| | |||
|- | |||
|[[Atron]] | |||
|{{icon|isis gallente|22}} | |||
|{{icon|isis frigate|22}} | |||
|{{icon|isis armour|22}} | |||
|{{icon|isis hybrids|22}} | |||
| | |||
|- | |||
|[[Condor]] | |||
|{{icon|isis caldari|22}} | |||
|{{icon|isis frigate|22}} | |||
|{{icon|isis shield|22}} | |||
|{{icon|isis missiles|22}} | |||
| | |||
|- | |||
|[[Slasher]] | |||
|{{icon|isis minmatar|22}} | |||
|{{icon|isis frigate|22}} | |||
|{{icon|isis shield|22}} | |||
|{{icon|isis projectiles|22}} | |||
| | |||
|- | |||
! colspan="7" | Combat Frigates {{icon|isis small|22}}{{icon|isis combat|22}} | |||
|- | |||
|[[Punisher]] | |||
|{{icon|isis amarr|22}} | |||
|{{icon|isis frigate|22}} | |||
|{{icon|isis armour|22}} | |||
|{{icon|isis lasers|22}} | |||
| | |||
|- | |||
|[[Tormentor]] | |||
|{{icon|isis amarr|22}} | |||
|{{icon|isis frigate|22}} | |||
|{{icon|isis armour|22}} | |||
|{{icon|isis lasers|22}} | |||
| | |||
|- | |||
|[[Incursus]] | |||
|{{icon|isis gallente|22}} | |||
|{{icon|isis frigate|22}} | |||
|{{icon|isis armour|22}} | |||
|{{icon|isis hybrids|22}} | |||
| | |||
|- | |||
|[[Tristan]] | |||
|{{icon|isis gallente|22}} | |{{icon|isis gallente|22}} | ||
|{{icon|isis | |{{icon|isis frigate|22}} | ||
|{{icon|isis armour|22}} | |{{icon|isis armour|22}} | ||
|{{icon|isis hybrids|22}} | |{{icon|isis hybrids|22}} | ||
|{{icon|isis | |{{icon|isis drones|22}} | ||
|- | |||
|[[Merlin]] | |||
|{{icon|isis caldari|22}} | |||
|{{icon|isis frigate|22}} | |||
|{{icon|isis shield|22}} | |||
|{{icon|isis hybrids|22}} | |||
| | |||
|- | |||
|[[Kestrel]] | |||
|{{icon|isis caldari|22}} | |||
|{{icon|isis frigate|22}} | |||
|{{icon|isis shield|22}} | |||
|{{icon|isis missiles|22}} | |||
| | |||
|- | |- | ||
|[[ | |[[Breacher]] | ||
|{{icon|isis minmatar|22}} | |{{icon|isis minmatar|22}} | ||
|{{icon|isis | |{{icon|isis frigate|22}} | ||
|{{icon|isis shield|22}} | |{{icon|isis shield|22}} | ||
|{{icon|isis missiles|22}} | |||
| | |||
|- | |||
|[[Rifter]] | |||
|{{icon|isis minmatar|22}} | |||
|{{icon|isis frigate|22}} | |||
|{{icon|isis armour|22}} | |||
|{{icon|isis projectiles|22}} | |{{icon|isis projectiles|22}} | ||
| | |||
|- | |||
! colspan="7" | EWAR {{icon|isis small|22}}{{icon|isis disruption|22}} | |||
|- | |||
|[[Crucifier]] | |||
|{{icon|isis amarr|22}} | |||
|{{icon|isis frigate|22}} | |||
|{{icon|isis armour|22}} | |||
| | |||
|{{icon|isis td|22}} | |||
|- | |||
|[[Maulus]] | |||
|{{icon|isis gallente|22}} | |||
|{{icon|isis frigate|22}} | |||
|{{icon|isis armour|22}} | |||
| | |||
|{{icon|isis sd|22}} | |||
|- | |||
|[[Griffin]] | |||
|{{icon|isis caldari|22}} | |||
|{{icon|isis frigate|22}} | |||
|{{icon|isis shield|22}} | |||
| | |||
|{{icon|isis ecm|22}} | |||
|- | |||
|[[Vigil]] | |||
|{{icon|isis minmatar|22}} | |||
|{{icon|isis frigate|22}} | |||
|{{icon|isis shield|22}} | |||
| | |||
|{{icon|isis tp|22}} | |{{icon|isis tp|22}} | ||
|- | |||
! colspan="7" | Logistics {{icon|isis small|22}}{{icon|isis support|22}} | |||
|- | |||
|[[Inquisitor]] | |||
|{{icon|isis amarr|22}} | |||
|{{icon|isis frigate|22}} | |||
|{{icon|isis armour|22}} | |||
| | |||
| | |||
|- | |||
|[[Navitas]] | |||
|{{icon|isis gallente|22}} | |||
|{{icon|isis frigate|22}} | |||
|{{icon|isis armour|22}} | |||
| | |||
| | |||
|- | |||
|[[Bantam]] | |||
|{{icon|isis caldari|22}} | |||
|{{icon|isis frigate|22}} | |||
|{{icon|isis shield|22}} | |||
| | |||
| | |||
|- | |||
|[[Burst]] | |||
|{{icon|isis minmatar|22}} | |||
|{{icon|isis frigate|22}} | |||
|{{icon|isis shield|22}} | |||
| | |||
| | |||
|- | |||
! colspan="7" | Exploration {{icon|isis small|22}}{{icon|isis exploration|22}} | |||
|- | |||
|[[Magnate]] | |||
|{{icon|isis amarr|22}} | |||
|{{icon|isis frigate|22}} | |||
|{{icon|isis armour|22}} | |||
| | |||
| | |||
|- | |||
|[[Imicus]] | |||
|{{icon|isis gallente|22}} | |||
|{{icon|isis frigate|22}} | |||
|{{icon|isis armour|22}} | |||
| | |||
| | |||
|- | |||
|[[Heron]] | |||
|{{icon|isis caldari|22}} | |||
|{{icon|isis frigate|22}} | |||
|{{icon|isis shield|22}} | |||
| | |||
| | |||
|- | |||
|[[Probe]] | |||
|{{icon|isis minmatar|22}} | |||
|{{icon|isis frigate|22}} | |||
|{{icon|isis shield|22}} | |||
| | |||
| | |||
|- | |||
! colspan="7" | Mining {{icon|isis small|22}}{{icon|isis harvesting|22}} | |||
|- | |||
|[[Venture]] | |||
|{{icon|isis ore|22}} | |||
|{{icon|isis frigate|22}} | |||
|{{icon|isis shield|22}} | |||
| | |||
| | |||
|} | |} | ||