More actions
No edit summary |
No edit summary |
||
| Line 904: | Line 904: | ||
**[[Nighthawk]] | **[[Nighthawk]] | ||
| Line 1,773: | Line 1,607: | ||
| | | | ||
{| cellspacing="1" cellpadding="1" border="0" style="width: 130px; height: 80px;" | {| cellspacing="1" cellpadding="1" border="0" style="width: 130px; height: 80px;" | ||
|- | |||
| 130<br> | |||
| 159.375<br> | |||
|- | |||
| 145<br> | |||
| 148.125<br> | |||
|- | |||
| 135<br> | |||
| 154.375<br> | |||
|- | |||
| 137.5<br> | |||
| 153.125<br> | |||
|} | |||
|} | |||
<br> | |||
<br> For comparisons sake, lets examine the aggregate resists of each of these resistance profiles. | |||
{| cellspacing="1" cellpadding="1" border="1" style="width: 554px; height: 171px;" | |||
|- | |||
| Class | |||
| Type 1 | |||
| Type 2<br> | |||
| Type 3<br> | |||
| Type 4<br> | |||
| Type 5<br> | |||
| Type 6<br> | |||
|- | |||
| Defence Type | |||
| | |||
{| width="100" cellspacing="1" cellpadding="1" border="0" style="" | |||
|- | |||
| Shield | |||
| Armor | |||
|} | |||
| | |||
{| width="100" cellspacing="1" cellpadding="1" border="0" style="" | |||
|- | |||
| Shield | |||
| Armor | |||
|} | |||
| | |||
{| width="100" cellspacing="1" cellpadding="1" border="0" style="" | |||
|- | |||
| Shield | |||
| Armor | |||
|} | |||
| | |||
{| width="100" cellspacing="1" cellpadding="1" border="0" style="" | |||
|- | |||
| Shield | |||
| Armor | |||
|} | |||
| | |||
{| width="100" cellspacing="1" cellpadding="1" border="0" style="" | |||
|- | |||
| Shield | |||
| Armor | |||
|} | |||
| | |||
{| width="100" cellspacing="1" cellpadding="1" border="0" style="" | |||
|- | |||
| Shield | |||
| Armor | |||
|} | |||
|- | |||
| | |||
{| cellspacing="1" cellpadding="1" border="0" style="width: 37px; height: 76px;" | |||
|- | |||
| Amarr | |||
|- | |||
| Minmatar | |||
|- | |||
| Gallente | |||
|- | |||
| Caldari | |||
|} | |||
| | |||
{| width="100" cellspacing="1" cellpadding="1" border="0" style="" | |||
|- | |||
| 227.5 | |||
| 177.5 | |||
|- | |||
| 192.5 | |||
| 225 | |||
|- | |||
| 211.25 | |||
| 195 | |||
|- | |||
| 208.75 | |||
| 200 | |||
|} | |||
| | |||
{| width="100" cellspacing="1" cellpadding="1" border="0" style="" | |||
|- | |||
| 120<br> | |||
| 140<br> | |||
|- | |||
| 120<br> | |||
| 140<br> | |||
|- | |||
| 120<br> | |||
| 140<br> | |||
|- | |||
| 120<br> | |||
| 140<br> | |||
|} | |||
| | |||
{| width="100" cellspacing="1" cellpadding="1" border="0" style="" | |||
|- | |||
| 120<br> | |||
| 140<br> | |||
|- | |||
| 120<br> | |||
| 140<br> | |||
|- | |||
| 120<br> | |||
| 140<br> | |||
|- | |||
| 120<br> | |||
| 140<br> | |||
|} | |||
| | |||
{| width="100" cellspacing="1" cellpadding="1" border="0" style="" | |||
|- | |||
| 150 <br> | |||
| 188.75<br> | |||
|- | |||
| 180 <br> | |||
| 166.25<br> | |||
|- | |||
| 160<br> | |||
| 178.75<br> | |||
|- | |||
| 175<br> | |||
| 176.25<br> | |||
|} | |||
| | |||
{| width="100" cellspacing="1" cellpadding="1" border="0" style="" | |||
|- | |||
| 120<br> | |||
| 140<br> | |||
|- | |||
| 120<br> | |||
| 140<br> | |||
|- | |||
| 120<br> | |||
| 140<br> | |||
|- | |||
| 120<br> | |||
| 140<br> | |||
|} | |||
| | |||
{| width="100" cellspacing="1" cellpadding="1" border="0" style="" | |||
|- | |- | ||
| 130<br> | | 130<br> | ||
| Line 1,790: | Line 1,792: | ||
<br> | <br> | ||
--> | --> | ||